Poznali sto lat polskich bojów w godzinę.

Historia nie jest dla współczesnych uczniów przedmiotem najłatwiejszym. Warto zatem korzystać z nowoczesnych sposobów, by przybliżać młodym pokoleniom dzieje przeszłe. Tak od lat czyni Szkoła Podstawowa w Romanach-Seborach, która przygotowuje żywe lekcje historii, oparte na dramie.

We współpracy z Agencją Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia szkoła cyklicznie przygotowuje nietypowe lekcje historyczne. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce 9 stycznia. Aktorzy z Torunia zaprezentowali lekcję pt. „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”.

Walka Polaków o niepodległość przewijała się przez cały pokaz. Atutem tego przedstawienia było prezentowanie umundurowania i uzbrojenia walczących o niepodległość formacji polskich. Dzięki temu nawet najmłodsi uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o naszych przodkach, którzy z poświęceniem walczyli o wolną Polskę. Zarazem w krótkim czasie udało się zrealizować powtórkę z historii XIX wieku dla klas starszych.

Przewodni motyw walki niepodległość Polski przez cały okres zaborów był ważnym elementem kształtowania postaw patriotycznych wśród uczniów – zwłaszcza w kontekście niedawnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments