Poznał „miłą” panią w Internecie. Nagrał intymny filmik – ta zaczęła go szantażować

O tym by nie ufać znajomościom nawiązanym w Internecie przekonał się mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który na prośbę nowo poznanej kobiety pozwolił na utrwalenie swojego intymnego wizerunku. Po nagraniu nowa „koleżanka” zaczęła go szantażować żądając pieniędzy za niepublikowanie nagrania.

 

Mężczyzna zaczął otrzymywać od swojej rozmówczyni żądania pieniędzy w zamian za niepublikowanie nagrania. Kobieta zagroziła, że w przypadku odmowy zapłaty opublikuje film w internecie oraz wyśle go do jego znajomych mężczyzny. Sprawa trafiła na policję.

– Apelujemy o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowo poznanych osób powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Przed kliknięciem przycisku wyślij, zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim – apeluje policja.

Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane.

Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Internet nie zapomina. Zdjęcie, bądź film raz wrzucone do sieci trudno będzie usunąć.

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
13 dni temu

Ja też lubię takie filmy, mam żonę ale nie wysyłam nigdy takich filmów