Poznaj drużynę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu to nie tylko piękny budynek z tysiącami książek. To również ludzie, którzy codziennie dbają o to, by kultura czytania była nadal obecna w naszym życiu. Przedstawiamy drużynę MBP Przasnysz.

Wioleta Adamczyk

(oddział dla dzieci i młodzieży) – Świat bajek jej niestraszny. Przekonują się o tym wszyscy odwiedzający bibliotekę. Zabierze was w każde wymarzone miejsce. Podróż do Nibylandii? Nie ma problemu. Świat Disneya? Powiedz tylko kiedy. Spotkanie z tą panią z pewnością zapamiętacie na długo nie tylko ze względu na wesołą atmosferę ale również niezapomniane wyprawy wgłąb marzeń oraz wyobraźni.

 

Piotr Dąbrowski

(oddział dla dorosłych) – RODO to jego drugie imię. Udostępnianie księgozbioru? Zwykły Bibliotekarz? Nie dajcie się zmylić. To tylko kamuflaż dla naszego niezastąpionego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Nie musicie się obawiać. Wasze personalia są w dobrych rękach, a sam zainteresowany zapytany o jakiekolwiek informacje czytelnika, za każdym razem odpowiada tak samo „tajne przez poufne”.

 

Monika Dąbrowska

(dział gromadzenia i opracowania zbiorów) – jesteś autorem o nietypowym nazwisku? Trudno zlokalizować kraj twojego pochodzenia? Dla Moniki to żaden problem! W kilka minut potrafi określić w jakim dziale powinna się znaleźć Twoja książka. Dzięki niej nie wychodząc z domu możesz sprawdzić jakie książki znajdują się w naszym katalogu. Aktywna działaczka na rzecz skontrum. Również jest fanką Biblioteki Narodowej.

 

Edyta Tatevik Kaputyan

(oddział dla dzieci i młodzieży)- sokole oko fotografii, której drugim imieniem jest „artystyczne zdjęcie”. Wszędzie jej pełno przez co trudno nie usłyszeć tego donośnego śmiechu. Zadeklarowana przyszła pisarka, która zapewnia, że jak tylko opublikuje swoją pierwszą książkę, z pewnością przyśle nam w darze. Fakt pracy w bibliotece nie staje jej na przeszkodzie do zakupu co najmniej dziesięciu książek w ciągu miesiąca.

 

Magdalena Obojska

(oddział dla dzieci i młodzieży) – wszystko, czego się dotknie zamienia w złoto. Szkoda, że nie w czekoladę. Widzisz w internecie informację, że projekt naszej biblioteki okazał się zwycięski? Wiedz jedno. Wśród koordynatorów znajdziesz nazwisko tej Pani. Ekspert od programowania wszystkiego co tylko możliwe. Nie można również ukryć faktu, że ma zadatki na świetnego grafika komputerowego.

 

Marta Pielech

(Filia nr 1) – na co dzień spokojna bibliotekarka. W każdą środę zaś zamienia się w wojującą szydełkiem Panią na szpileczkach. Nie dajcie się zwieść tej niewinnej twarzy. Ta kobieta za pomocą włóczki potrafi stworzyć cuda na każdą okazję. Niekwestionowana znawczyni literatury kobiecej. Dowódca cotygodniowych spotkań owianych tajemniczym kryptonimem „Biblioteka pod Szpileczką”.

 

Beata Płoska

(dział gromadzenia i opracowania zbiorów) – w życiu zawodowym kieruje się zasadą: „Słowa Biblioteki Narodowej są świętością” i skrupulatnie wprowadza to w życie. Nie wiesz którą książkę wypożyczyć? Żaden problem. Nasza znawczyni kryminałów doradzi każdemu potrzebującemu książkoholikowi. Śledzenie nowości wydawniczych również nie stanowi kłopotu. Oczywiście wszystko według trendów Biblioteki Narodowej.

 

Iwona Robakowska

(oddział dla dorosłych)- Omówi z tobą każdą książkę. W końcu nie bez powodu została mianowana szefem Dyskusyjnego Klubu Książki. Żaden wywiad z autorem jej niestraszny. Szymon Hołownia? Robert Małecki? Teresa Lipowska? Jacek Dehnel? Każda rozmowa przeprowadzona przez tą panią jest treściwa, niezapomniana oraz jak najbardziej zrozumiała. I nie chodzi tu wyłącznie o jej nienaganną dykcję i czysty głos radiowca.

 

Małgorzata Sobiesiak

szef wszystkich szefów. Dzięki niej niemożliwe staje się możliwe. Logistyka dla niej nie ma tajemnic. Biorąc pod uwagę fakt, że zna świetnie przepisy prawne, można śmiało stwierdzić, że w poprzednim wcieleniu była prawnikiem. I to nie byle jakim! Sztuki savoir-vivre mógłby uczyć się od tej pani niejeden. To samo tyczy się miłości do zwierząt, co widać na każdym kroku.

 

Karolina Śmiecińska

(dział administracyjno-gospodarczy) – pracownik obsługi biurowej, który poza swoimi typowymi zajęciami tj. prowadzeniem dziennika korespondencji oraz ewidencji czasu pracy jest naszym specjalistą od spraw promocji. Tworzy również świetne filmiki. Jest doskonałym przykładem osoby, która wcześniej nie mając styczności z pracą w bibliotece, po kilku miesiącach odkrywania tajników tej profesji potrafi nie tylko wyrecytować pełen tytuł „Pana Tadeusza” ale również z zamkniętymi oczami umie znaleźć każdą wybraną książkę.

 

Elżbieta Urban-Ślubowska

(dział administracyjno-gospodarczy) – „Jeśli masz trudności z załatwieniem jakiejś sprawy, zgłoś się do Pani Eli” – to zdanie słyszy każdy nowy pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej. Każda pięknie obłożona książka, którą bierzecie w ręce jest przygotowana przez tą panią. Specjalistka do zadań specjalnych. Źle się czujesz? Zwróc się do Pani Eli a już po kilku dniach staniesz na nogi. Nasz osobisty doradca zdrowotny nikomu nie odmówi pomocy, dzięki czemu wszyscy czujemy się bezpiecznie.

Wanda Zagroba

(Filia nr 1) – dzięki niej nawet będąc w klasztorze możesz czytać książki, które kochasz. Jesteś chory i znajdujesz się w szpitalu a przez to nie możesz do nas przyjść? Nie ma problemu! Z pomocą Pani Wandy nawet choroba nie stanowi kłopotu. Biblioteka przyjdzie do Ciebie, dzięki punktowi bibliotecznemu w budynku szpitala. Z radością przyjmuje każdego, kto chce odbyć podróż wgłąb kultury naszym Teatrobusem.

 

 

Źródło MBP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments