Pożegnalna wycieczka maturzystów z przasnyskiego KEN-a.

W piątek, 12 kwietnia,  klasa III c  z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu wraz ze swoim wychowawcą, prof. Zbigniewem Sztucem, wzięła udział w wycieczce do Wrocławia. Był to ich pożegnalny, a jednocześnie ekstremalny wyjazd na krótko przed zakończeniem licealnej edukacji oraz przystąpieniem do matury.

W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Afrykarium na terenie wrocławskiego ZOO połączone z ciekawymi ćwiczeniami na temat ochrony egzotycznych gatunków zwierząt, którym grozi wyginięcie.

Następnie klasa podziwiała „Panoramę Racławicką”, która ukazuje artystyczną wizję bitwy pod Racławicami. W 1893 r. z okazji 100-lecia insurekcji kościuszkowskiej rada miasta Lwowa zamówiła to słynne dziś dzieło u Jana Styki, który zaprosił do współpracy artystycznej Wojciecha Kossaka oraz innych malarzy. Dzięki połączeniu obrazu olejnego z elementami dekoracyjnymi leżącymi u jego podnóża zaciera się granica między widzem a dziełem. Zwiedzający odczuwa nieodparte wrażenie uczestnictwa w uwiecznionych wydarzeniach.

Po opuszczeniu rotundy znalazł się jeszcze czas na spacer zabytkowymi ulicami wrocławskiego centrum.

Z łatwością można było zauważyć więź emocjonalną, jaka łączy ten zespół klasowy z ich kreatywnym wychowawcą i nauczycielem biologii. Trudno się temu dziwić, skoro spędzili ze sobą w całym trzyletnim cyklu tak dużo godzin dydaktycznych, wychowawczych, zorganizowali wiele interesujących i kształcących wycieczek naukowych do Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna, Bydgoszczy i innych miejsc. To wszystko zbliża. Obie strony wyczuwają że szybkimi krokami nadchodzi pożegnalny czas…

 

Źródło LO KEN
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments