Pożar w Raszujce. Dom stracił strażak OSP

Do zdarzenia doszło 3 grudnia 2022 r. około godz. 14.00. Spłonął dom strażaka OSP z miejscowości Raszujka (gmina Chorzele).

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki OSP zastano pożar już w fazie rozwiniętej, który obejmował cały budynek wykonany w większości z drewna. Pożar zagrażał będącemu w sąsiedztwie budynkowi jednorodzinnemu. Kierujący Działaniem Ratowniczym otrzymał informację, że w budynku już nikt nie przebywa – informuje Piotr Kuligowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

– W trakcie prowadzenia działań na miejsce zdarzenia przybyła właścicielka, która na widok palącego się dobytku życiowego zaczęła uskarżać się na ból w klatce piersiowej. Ratownicy udzielili jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego została przetransportowana do SOR w Przasnyszu – opisuje zdarzenie rzecznik KP PSP Przasnysz.

Dalsze czynności na terenie akcji polegały na częściowej rozbiórce poszycia dachowego oraz więźby dachowej, która na skutek oddziaływania ognia stała się niestabilna i groziła zawaleniem. Następnie ewakuowano ocalałe mienie oraz  wyniesiono na bezpieczną odległość dwie butle gazowe propan – butan.

 

Po około 5 godzinach akcji gaśniczej pożar udało się całkowicie opanować.

– Dom, który w sobotnie popołudnie stanął w ogniu był własnością rodziny strażaka z OSP Raszujka. Na skutek pożaru strażak i jego rodzina stracili niemal wszystko. Pogorzelcom Urząd Gminy w Chorzelach zapewnił tymczasowe zastępcze lokum – dodaje rzecznik.

W działaniach udział brały: JRG Przasnysz, OSP Chorzele, OSP Zaręby, OSP Rycice, OSP Budki, OSP Raszujka, OSP Pruskołęka. Łącznie 12 zastępów, 56 strażaków.

Dla pogorzelców uruchomiono zbiórkę. Ta dostępna jest pod linkiem https://pomagam.pl/9m3693

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczęśliwa
Szczęśliwa
1 rok temu

Boże tyle teraz się słyszy o tych pożarach