Pożar w Czernicach Borowych. Aktualizacja KP PSP Przasnysz

W wigilijne popołudnie doszło do pożaru budynku mieszkalnego znajdującego się przy ulicy Długiej w Czernicach Borowych. W akcji uczestniczyło 9 jednostek straży pożarnej.

 

W chwili przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem, nikt nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Pożarem objęte było całe poddasze oraz kotłownia murowanego budynku.

– Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania i odłączeniu instalacji elektrycznej w budynku przystąpili do gaszenia pożaru podając prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się obiekt oraz w obronie na budynek znajdujący się na sąsiedniej posesji. W trakcie akcji wykonano dwa otwory w poszyciu dachowym i prowadzono wentylację nadciśnieniową. Następnie ratownicy ewakuowali mienie z części budynku nie objętego pożarem oraz przystąpili do rozbiórki drewnianego stropu i wynoszenia nagromadzonego materiału palnego z poddasza. Po ugaszeniu pożaru pomieszczania zostały przeszukane oraz sprawdzone kamerą termowizyjną – nie stwierdzono zagrożenia – informuje KP PSP Przasnysz

 

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: JRG Przasnysz, Ochotnicze Straże Pożarne: Czernice Borowe, Rostkowo, Węgra, Obrąb i Leszno.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mietek
Mietek
27 dni temu

Czy ktoś wie co było przyczyną pożaru?

Mary
Mary
26 dni temu
Reply to  Mietek

ogień