Pożar w Bogatem. Strażacy w ostatnim momencie uratowali życie 70-latka

Około godziny 14:00 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęła informacja o pożarze pustostanu w miejscowości Bogate. Na miejscu zdarzenia pojawiło się aż osiem zastępów straży pożarnej. Jako pierwsza dotarła jednostka OSP z Bogatego. Pożarem był objęty pokryty blachą pustostan, który wcześniej służył jako budynek mieszkalny.

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pali się na parterze budynku oraz pożarem objęte jest całe poddasze. Dym i ogień wydostawał się przez otwory drzwiowe i okienne – relacjonuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Strażacy natychmiast podjęli działania gaśnicze i weszli do środka budynku, aby sprawdzić czy jest on pusty.

 

W środku odnaleźli jedną osobę. Był to około 70-letni mężczyzna. Został natychmiast ewakuowany i udzielono mu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

Wśród ratowników, którzy weszli do zajętego ogniem budynku i uratowali seniora był Arkadiusz Sekuna, strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (w tym czasie niepełniący służby) oraz Adam Małowidzki, druh OSP Bogate.

Na zewnątrz budynku czekał na nich Daniel Budnicki (na co dzień ratownik medyczny i druh OSP Bogate) oraz Łukasz Ciach, funkcjonariusz KP PSP w Przasnyszu i ratownik medyczny.

Uratowany przez strażaków mężczyzna posiadał liczne poparzenia głowy, obu rąk, tułowia oraz nóg. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników medycznych, pogorzelec został im przekazany, a następnie przewieziony do szpitala w Przasnyszu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
2 lat temu

Brawo OSP Bogate i wszystkie osoby biorące udział w akcji ratowniczej.

Wojciech
Wojciech
2 lat temu

Cukier lukier i tęcza 🌈🦄