Pożar sadzy w Duczyminie. Rodzina ewakuowana z budynku

W piątkową noc, 25 marca doszło do pożaru sadzy w jednym z domów w Duczyminie. Rodzina została ewakuowana z budynku z powodu podwyższonego stężenia tlenku węgla. Nikt nie został poszkodowany.

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu poinformowała, że w piątek, 25 marca, około godz. 21.30 wpłynęło do nich zawiadomienie o pożarze w miejscowości Duczymin, gmina Chorzele.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że pali się sadza w kominie.

 

– Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Pożar sadzy ugaszono przy pomoc piasku i gaśnicy proszkowej. Zaistniała konieczność ewakuowania rodziny z budynku, gdyż urządzenia pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla – informuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta PSP w Przasnyszu.

Stężenie tlenku węgla było nieznaczne, ale dłuższa obecność rodziny w pomieszczeniach mogła okazać się dla nich bardzo szkodliwa. Działania straży pożarnej trwały 1 godz. 40 minut. Nikt nie został poszkodowany.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments