Pożar sadzy, śmietnika i kolizja drogowa – interwencje straży pożarnej w miniony weekend

W miniony weekend strażacy z powiatu przasnyskiego interweniowali przy pożarze sadzy kominowej w Olszewcu, gasili pożar śmietnika przy cmentarzu w Węgrze oraz zabezpieczali kolizję drogową w Chorzelach.

 

To był pracowity weekend strażaków z powiatu przasnyskiego. W sobotę, 8 października, o godz. 23.08 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Olszewcu (gm. Czernice Borowe). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Paliła się sadza w kominie w budynku mieszkalnym.

– Działania straży pożarnej polegały na wygaszeniu pieca i ugaszeniu sadzy w kominie przy użyciu piasku i sita kominowego – informuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu.

 

Następnego dnia,  9 października o godzinie 11.55 wpłynęło kolejne zgłoszenie. Dotyczyło pożaru śmietnika przy cmentarzu w Węgrze (gm. Czernice Borowe). Tym razem udział w akcji wziął zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Węgry. Pożar ugaszono jednym prądem wody.

O godzinie 12.10 poinformowano o kolizji samochodu osobowego w Chorzelach, na ulicy Zarębskiej. Kierowca prawdopodobnie najechał na dziurę w drodze. Na miejscu zdarzenia działały 3 zastępy straży pożarnej, które je zabezpieczyły, a także odłączyły instalację elektryczną w pojeździe.

– W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która trafiła pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie zabrana do szpitala w Przasnyszu – dodaje Kuligowski.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments