Pożar piwnicy w centrum Przasnysza

W niedzielę, 21 maja do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ul. Rynek 14 w Przasnyszu.

 

Na miejsce pożaru zadysponowano 3 zastępy JRG oraz jeden zastęp OSP KSRG Mchowo. W chwili przybycia jednostek, z piwnicy budynku wielorodzinnego wydobywał się dym.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu zasilania energii elektrycznej budynku za pomocą przeciwpożarowego wyłącznika prądu. Następnie do piwnicy wprowadzono ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Po dotarciu do wnętrza pomieszczenia piwnicznego pożar ugaszono i oddymiono piwnicę agregatem oddymiającym – informuje asp. Adam Mikołajewski, starszy dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Przasnyszu.

 

Spaleniu uległo wnętrze piwnicy oraz rzeczy w niej nagromadzone. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

– Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili pomieszczenie piwnicy kamerą termowizyjną, zaś pomieszczenia mieszkalne sprawdzono miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla. Zagrożeń nie stwierdzono  – dodaje.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments