Pożar na Świerczewie w Przasnyszu. Jedna osoba poszkodowana

Dzisiejszej nocy doszło do pożaru budynku przy ulicy Świerczewo w Przasnyszu. Jedna osoba jest poszkodowana. Policja zbada, czy doszło do celowego zaprószenia ognia.

 

Koło północy, 24 sierpnia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu otrzymała informację o pożarze budynku mieszkalnego na ulicy Świerczewo w Przasnyszu. Na miejsce zdarzenie dotarli strażacy z Przasnysza, a także najbliższych jednostek KSRG OSP. Po przybyciu na miejsce dowódca akcji pożarniczej stwierdził, że ogniem objęty jest murowany, pokryty blachą budynek gospodarczy.

– Ogień wydostawał się przez otwory drzwiowe i okienne budynku. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej podając dwa prądy wody na palący się budynek – poinformował Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

 

W czasie trwania akcji gaśniczej strażacy zauważyli osobę poszkodowaną. Znajdowała się ona nieopodal budynku.

– Miała poparzone ręce oraz twarz. Natychmiast przystąpiono do udzielenie pomocy poprzez zabezpieczenie opatrunkami. Po chwili przyjechał zespół ratownictwa medycznego, który przejął osobę poszkodowaną – dodał Kuligowski.

Po około dwóch godzinach akcja gaszenia pożaru dobiegła końca. Przyczyny jego powstania będzie badać policja. Prawdopodobnie jest to zaprószenie ognia przez osoby dorosłe.

 

 

j.b

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
booster
booster
26 dni temu

Man GCBA 840-25 z PSP to nowy nabytek czy był już na stanie ?