Pożar garażu w Lipie. Doszczętnie spłonęła osobowa Toyota.

Wczoraj, 1 lutego 2019 r., około godz.  18:25 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu  wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu i samochodu osobowego w miejscowości Lipa w gm. Jednorożec.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki ochrony przeciwpożarowej. Po przybyciu straży pożarnej zastano palący się  garaż. Ogień przedostawał się na sąsiednie obiekty.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu w pierwszej fazie akcji gaśniczej odłączyli zasilanie elektryczne w sąsiadującym obiekcie. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do usunięcia niestabilnej metalowej konstrukcji i poszycia dachu garażu osadzając ją bezpiecznie na ziemi. Sprawdzono kamerą termowizyjną obiekty przyległe do miejsca objętego pożarem – zarzewi ognia nie stwierdzono.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ blaszany garaż wykonany z płyty warstwowej oraz samochód osobowy Toyota Avensis znajdujący się wewnątrz, nadpalaniu uległa część dachu i ściany drewnianej szopy oraz pas dachu nad murowanym garażem.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Jednorożec, Lipa i Stara Krępa.

Źródło KP PSP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments