Pożar domu w Zdziwóju Starym. Starszy mężczyzna trafił do szpitala

W sobotę, 19 lutego, około godziny 20.30 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu otrzymała zawiadomienie o pożarze w budynku mieszkalnym w Zdziwóju Starym (gmina Chorzele).

 

Zgłaszająca interwencję poinformowała, że zadymienie jest bardzo duże, tymczasem w budynku wciąż znajduje się jedna osoba.

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej.

 

– Po przybyciu na miejsce, stwierdzono zapalenie się sadzy kominowej w budynku mieszkalnym, w którym mieszkały trzy osoby. Panowało silne zadymienie. Starszy mężczyzna wymagał pomocy kwalifikowanej, gdyż był podtruty gazami pożarowymi. Został ewakuowany na zewnątrz, gdzie udzielono mu pomocy. Zastosowano wobec niego tlenoterapię bierną – poinformował kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Strażacy przekazali poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przewietrzyli wszystkie pomieszczenia budynku i sprawdzili miernikiem wielogazowym, czy można wykluczyć obecność tlenku węgla.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bongo
Bongo
7 miesięcy temu

Oszczędzają na kominiarzu a później takie efekty

Zenek
Zenek
7 miesięcy temu
Reply to  Bongo

W dodatku palą UJ wie co i UJ wie jak.