Pożar domu w Przasnyszu

Wczoraj, 28 marca 2018r. doszło do pożaru domu znajdującego się na ul. 3 Maja w Przasnyszu. Paliły się materiały składowane na poddaszu budynku wielorodzinnego oraz drewno znajdujące się na pierwszym piętrze.

Strażacy po dokonaniu rozpoznania, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono wewnątrz budynku i na zewnątrz podając dwa prądy gaśnicze – jeden na palące się poddasze, drugi na drewno znajdujące się przy piecu. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Po ugaszeniu widocznych płomieni i częściowym oddymieniu wentylatorem, przystąpiono do częściowej rozbiórki drewnianej podłogi w celu dogaszenia pozostałych zarzewi ognia. Następnie kamerą termowizyjną sprawdzono poddasze wraz z więźbą dachową czy nie występują jakieś ogniska pożaru. Na zakończenie działań pomieszczenia oddymiono i przewietrzono.

W wyniku pożaru częściowemu spaleniu i zniszczeniu uległa drewniana podłoga poddasza, belki więźby dachowej oraz odeskowanie pod pokryciem dachowym.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza i Ochotnicza Straż Pożarna KSRG z Mchowa.


Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments