Pożar domu w gminie Jednorożec

Wczoraj, 28 lutego 2018r. w godzinach popołudniowych doszło do pożaru poddasza w budynku jednorodzinnym w miejscowości Nakieł, gm. Jednorożec.

W chwili przyjazdu straży pożarnej, paliło się poddasze murowanego budynku mieszkalnego. Języki ognia wydostawały się na zewnątrz dachu. Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Strażacy po dokonaniu rozpoznania, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono wewnątrz budynku i na zewnątrz z podnośnika hydraulicznego podając dwa prądy gaśnicze. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych z zabezpieczeniem linami. W czasie działań wykonali niezbędne prace rozbiórkowe w poszyciu dachu w celu dotarcia do zarzewi (źródła) ognia.  Pożar ugaszono. Następnie sprawdzono przewód kominowy,  przyległe do niego pomieszczenia w celu wyeliminowania zarzewi ognia. Pomieszczenia oddymiono i przewietrzono.

Spaleniu uległo 42 m2 odeskowania dachu, uszkodzeniu 10 m2 blachy, podbitka.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Przasnysz , OSP KSRG: Jednorożec i Ulatowo Pogorzel.

Źródło straz-przasnysz.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments