Pożar domu mieszkalnego w gminie Krasne.

Zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Zalesiu (gmina Krasne) do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu wpłynęło 6 grudnia około godziny 19.05..

 

– Ze względu na położenie miejscowości oraz charakter zdarzenia  (pożar budynku mieszkalnego) na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane Jednostki Ratowniczo Gaśnicze z Przasnysza i Makowa Mazowieckiego oraz najbliższe jednostki OSP – informuje KP PSP Przasnysz.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej pożar był w fazie rozwiniętej, a ogniem objęte było całe pomieszczenie. Wszystkie osoby zamieszkujące budynek opuściły go przed przybyciem straży i nie zgłaszały żadnych dolegliwości.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie zasilania elektrycznego w budynku, a także stłumieniu pożaru poprzez podanie 1 prądu wody w natarciu przez okno na ognisko pożaru. Ze względu na konstrukcję stropu zaistniała konieczność wykonania prac rozbiórkowych w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia. Ratownicy prowadzili działania zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego – czytamy.

Strażacy udzielali także kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie zamieszkującej budynek, która pod wpływem emocji spowodowanych zdarzeniem zasłabła. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego i zbadaniu przez ratowników medycznych stan kobiety na tyle się poprawił, że pozostawioną ją na miejscu.

 

ren


 

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments