Pożar domu jednorodzinnego w gminie Jednorożec

W budynku domu jednorodzinnego w Ulatowie – Słabogórze, w gminie Jednorożec zapaliły się szafki oraz sadza w przewodzie kominowym. W domu przebywały 4 osoby. Nikt nie został poszkodowany.

 

W poniedziałek, 28 lutego, o godzinie 13.30 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zawiadomienie o wybuchu pożaru w budynku mieszkalnym, w miejscowości Ulatowo –

Słabogóra, w gminie Jednorożec.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej, które stwierdziły, że palą się szafki na parterze domu oraz sadza w przewodzie kominowym.

Ratownicy zabezpieczeni w aparaty dróg oddechowych przystąpili do akcji. Paliła się szafa wnękowa oraz jej wyposażenie. Do wnętrza domu podano jeden prąd wody, aby w ten sposób ugasić zarzewie ognia i przystąpiono do akcji gaśniczej przewodu kominowego.

 

Jak poinformował nas kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy Komendanta PSP w Przasnyszu, temperatura komina była bardzo wysoka i istniało ogromne prawdopodobieństwo, że ogień przeniesie się na pozostałe pomieszczenia budynku oraz więźbę dachową.

– Strażacy biorący udział w akcji gaśniczej ewakuowali z domu część jego wyposażenia oraz mienie, a następnie ugasili sadze w przewodzi kominowym – dodaje Kuligowski.

Na szczęście w pożarze nie został nikt poszkodowany.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments