Pożar domów na Zawodziu. Strażacy podają szczegóły

W nocy z soboty na niedzielę na ul. Zawodzie w Przasnyszu doszło do poważnego pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano sześć jednostek straży pożarnej.

 

O szczegółach zderzania mówi nam asp. mgr inż. Daniel Kołodziejczyk, starszy dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Straży w Przasnyszu.

– Zgłoszenie o pożarze domu drewnianego przy ul. Zawodzie otrzymaliśmy około 40 minut po północy. Po przyjeździe na miejsce zastępów straży pożarnej, dowódca stwierdził, że pożarem objęte są poddasza dwóch sąsiadujących ze sobą budynków – relacjonuje nasz rozmówca.

Tylko jeden z domów był zamieszkały. Dwie mieszkające w nim osoby opuściły budynek samodzielnie.

 

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca budynku, odcięciu energii elektrycznej i podaniu wody w natarciu na palące się budynki i w obronie – na sąsiedni murowany budynek, któremu również pożar zagrażał – wyjaśnia asp. Daniel Kołodziejczyk.

Cała akcja gaśnicza trwała ponad 3,5 godziny. W akcji brało udział 6 zastępów – 3 jednostki JRG i 3 OSP. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana. Dom nie nadaje się do zamieszkania.

Sytuacja pogorzelców znana jest już władzom miasta.

– MOPS podejmie interwencję jutro. Z rozmowy z pogorzelcami wynikało, że nie ma potrzeby pilnego zorganizowania mieszkania tymczasowego. To temat na kolejne dni – mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
9 miesięcy temu

Jak to dobrze, że mamy strażaków. Zawsze na czas, zawsze na posterunku by nieść nam pomoc.