Pożar budynku mieszkalnego w Przasnyszu. Aktualizacja KP PSP Przasnysz.

Jak informowaliśmy, wczoraj doszło do pożaru domu mieszkalnego na ulicy Nadrzecznej w Przasnyszu. Na miejscu działało kilka zastępów straży pożarnej. Dziś KP PSP Przasnysz wydało komunikat dotyczący zdarzenia.

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano pożar w fazie rozwiniętej. Ogień wydostawał się na zewnątrz budynku poprzez otwory drzwiowe i okienne, panowało bardzo duże zadymienie. Natychmiast przystąpiono do działań gaśniczych podając dwa prądy wody w natarciu oraz jeden prąd w obronie przyległych budynków – informuje KP PSP Przasnysz.

W międzyczasie strażacy odłączyli instalację elektryczną i zbudowali zasilanie wodne z miejskiej sieci hydrantowej. Podczas działań strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych ze względu na wysoką temperaturę oraz trujące gazy spalinowe.

W celu dotarcia do źródła ognia wykonano otwory w pokryciu dachu przy pomocy specjalistycznego sprzętu i dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałe budynki.

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, mieszkańcy zdołali ewakuować się o własnych siłach.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments