Pożar budynku gospodarczego w gminie Czernice Borowe

W nocy z 1 na 2 listopada doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Borkowo – Falenta, w gm. Czernice Borowe. Na miejscu akcji działały trzy zastępy straży pożarnej.

 

W środę, 1 listopada do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Borkowo – Falenta.

Na miejscu akcji działały trzy zastępy straży pożarnej w tym jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Węgry, Pawłowa Kościelnego oraz JRG Przasnysz

– Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono ze ogniem objęte jest jedno z trzech pomieszczeń niewielkiego budynku gospodarczego, murowanego, z dachem krytym eternitem – wyjaśnia kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu.

Strażacy natychmiast podjęli działania gaśnicze.

– Strażacy musieli rozciąć ogrodzenie przy pomocy nożyc, gdyż dotarcie do budynku gospodarczego było utrudnione. Następnie odłączyli instalację elektryczną i podali jeden prąd wody. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono obiekt kamerą termowizyjną, w celu wykrycia ukrytych zarzewi ognia – dodaje rzecznik.

Działania straży pożarnej trwały około 1 godziny.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments