Powstanie rondo w Krzynowłodze Małej. Termin nie jest jeszcze znany

Przewodniczący rady gminy Krzynowłoga Mała, Bogdan Stryjewski poinformował, że do gminy wpłynęła odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego na petycję złożoną przez radę w sprawie budowy ronda.

 

– Pisaliśmy petycję zarówno do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie jak i do Powiatu Przasnyskiego. Zarząd powiatu uznał nasza petycję za niezgodną z ustawą o petycjach. Wznowiliśmy więc akcję i zbieraliśmy podpisy od mieszkańców. W międzyczasie przyszła odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – stwierdził w czasie sesji Bogdan Stryjewski i przeczytał pismo przesłane przez Departament Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Jak się okazało Zarząd Województwa uznał, że wniesiona przez Radę Gminy Krzynowłoga Mała petycja dotycząca budowy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 616 z drogą powiatową nr 3216W w miejscowości Krzynowłoga Mała zasługuje na uwzględnienie.

Zarząd zapewnił także, że działania w tej sprawie zostały już podjęte.

W dniu 31 maja 2017 r. pomiędzy Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie (MZDW) a Powiatem Przasnyskim została zawarta umowa, w której Powiat Przasnyski podjął się opracowania dokumentacji projektowej dla ww. skrzyżowania oraz uzyskania stosownych decyzji administracyjnych umożliwiających przeprowadzenie robót budowlanych. Uzgodnione przez MZDW w dniu 2 czerwca 2021 r. rozwiązania projektowe przewidują budowę ronda na skrzyżowaniu objętym petycją – czytamy w załączniku do uchwały.

 

Mając na uwadze długi czas trwania realizacji przedmiotowej dokumentacji projektowej, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zaprosił Powiat Przasnyski na spotkanie, którego celem było omówienie i usprawnienia przebiegu prac projektowych dla przedmiotowej inwestycji: ponieważ na chwilę obecną nie jest znany termin ich zakończenia i uzyskania stosownych decyzji umożliwiających wykonanie robót budowlanych. Mamy nadzieję, że podjęte wspólne działania zainteresowanych stron doprowadzą do szybkiej realizacji inwestycji będącej przedmiotem państwa petycji –napisano.

 

ren

guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Flash
Flash
15 dni temu

Czyli Zenon Wielki podpisał porozumienie w 2017 roku i nic w tym temacie nie zrobił. Dopiero teraz się coś dzieje po tych wypadkach

Andrzej
Andrzej
15 dni temu
odpowiada  Flash

Zenon podpisał podpisał je na koniec kadencji. Zaczął i do teraz by dawno było gdyby był starostą, ale następcy niewiele robią. Nawet Urząd Marszałkowski to napisał. Przeczytaj do końca, tM jest hasło napisane, że zostali wezwani w związku z przeciągającym się działaniami obecnych władz.

Waldek
Waldek
15 dni temu
odpowiada  Flash

Człowieku, weź się do roboty, a nie brednie piszesz.

Mati
Mati
15 dni temu
odpowiada  Flash

W 2018 r. władze powiatu się zmieniły, teraz rządzi Krzyś Mały. Co zrobił przez ponad 3 lata? Czy tyle czasu na opracowanie projektu to zbyt mało?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
odpowiada  Mati

Raczej Krzysztof I Pobożny.

Mati
Mati
15 dni temu

Chyba kłamliwy. Obiecał wybudowanie w 2018 r. dwóch rond w Przasnyszu.
https://www.infoprzasnysz.com/beda-dwa-nowe-ronda-w-przasnyszu/

Sławek
Sławek
15 dni temu
odpowiada  Mati

Wiele pamiątkowych zdjęć i wotum dziękczynne na złotej tabliczce w Centrum Biznesu.

Ola
Ola
15 dni temu

Dobrze że urząd Marszałkowski wziął sprawę w swoje ręce będzie poganial włodarzy powiatu jak w wielu innych zaniedbanych kwestiach I może dojdzie do realizacji

Józef
Józef
14 dni temu
odpowiada  Ola

To jest akurat kompetencja województwa więc dobrze że się w końcu za to zabrali

Zosia
Zosia
15 dni temu

Jaka tu wina Pana starosty macie radnych powiatowych mogli zadbać o planowe zrobienie ronda nie musiało zginąć tyle ludzi Starosta to tylko podmiot wykonawczy gdzie radni powiatowi jak w innych gminach

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
odpowiada  Zosia

Jaja sobie robisz? Kto ma większość w Radzie Powiatu?

Józef
Józef
14 dni temu

Te osoby co siedzą w radzie powiatu to nie mają pojęcia o tym za czym głosują. Przychodzą jak te barany i tylko zastanawiają się czy głosować za czy przeciw temu co chce ta większość robić. Gwarantuję że jakbyś zapytał wyrywkowego radnego po sesji za czym.glosowal to by nie wiedzial