Powstanie osiem nowych firm w powiecie przasnyskim

W poniedziałek 20 września w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbyło się spotkanie, podczas którego świeżo upieczeni przedsiębiorcy podpisali umowy na dofinansowanie swoich działalności gospodarczych.

 

Starosta Krzysztof Bieńkowski zaprosił nowych przedsiębiorców do przystąpienia do Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, a także życzył startującym właścicielom firm sukcesów. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber tuż przed podpisaniem umów udzieliła cennych wskazówek odnośnie wykorzystania pozyskanych środków. Nowi przedsiębiorcy, oprócz wsparcia finansowego, wzięli udział w szkoleniu pod nazwą „ABC Przedsiębiorczości”, które miało na celu wprowadzenie do samodzielnego założenia i zarządzania działalnością gospodarczą.

 

Jak informuje powiat w ciągu ostatnich 3 lat liczba bezrobotnych w powiecie przasnyskim zmniejszyła się o 299 osób.

– Zmniejszyła się zarówno liczba długotrwale bezrobotnych jak również młodych bezrobotnych do 25. i 30. roku życia. Powiat Przasnyski aktywnie działa na tym polu, pozyskując środki unijne i krajowe w celu aktywizacji bezrobotnych i tworzenia nowych firm. Zachęcamy pracodawców do rozwoju w naszym powiecie, promujemy strefy gospodarcze, inwestujemy w drogi i zabiegamy o budowę kolei, a także kształcimy w kierunkach pożądanych na rynku pracy – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Osiem powstałych firm na terenie Powiatu Przasnyskiego będą świadczyły usługi w branżach:

– wykończeniowych;

– florystycznych;

– budowlanych;

– mobilnych usług kosmetycznych i fryzjerskich;

– usługach elektrycznych;

– produkcji wyrobów drewnianych;

– prawnych.

Nowe działalności w powiecie przasnyskim powstały dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jab
Jab
1 rok temu

Usługi elektryczne 780051476