Powstanie organizacja zrzeszająca pszczelarzy z naszego regionu

Podczas szkolenia dla pszczelarzy, które odbyło się 6 grudnia w Chojnowie podjęto decyzję o utworzeniu organizacji zrzeszającej osoby zajmujące się pszczelarstwem. Spotkanie założycielskie odbędzie się 16 grudnia.

 

W środę, 6 grudnia w Dworku w Chojnowie odbyło się szkolenie dla pszczelarzy i zainteresowanych mieszkańców z obszaru LGD „Północne Mazowsze”, które zorganizowali wspólnie Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze” i Wójt Gminy Czernice Borowe. Zajęcia poprowadziła dr Ewa Waś i dr Dariusz Teper z z HoneyLab TEPER&WAŚ. Poczęstunek dla uczestników spotkania przygotowała Spółdzielnia Socjalna Kostka.

Warsztaty miały na celu podniesienie wiedzy pszczelarzy w zakresie analizy pyłku miodu i badania jakości wosku pszczelego. Dodatkowym efektem szkolenia była oddolna inicjatywa założenia organizacji, która będzie zrzeszała pszczelarzy z naszego regionu.

– Wszystko będzie działo się bardzo szybko, żeby nie gasić zapału zgromadzonych osób. Prosimy o przekazywanie zaproszenia chętnym osobom. Założycielskie spotkanie odbędzie się w dniu 16 grudnia 2023 r. o godz. 12. 00 w dworze w Chojnowie – informuje Gmina Czernice Borowe.

Zgłoszenie przybycia na spotkanie założycielskie można przekazywać telefonicznie do sekretariatu Urzędu Gminy Czernice Borowe, numer kontaktowy 23 674 62 15 w godz. 08:00 – 15:00 lub na e-mail sekretariat@czerniceborowe.pl.

– Projekt statutu zostanie przesłany osobom zainteresowanym na wskazany adres e-mail i omówiony na zebraniu założycielskim. Na spotkaniu omówione zostaną ogłoszone nabory wsparcia pszczelarstwa dedykowane pszczelarzom i organizacjom pszczelarskim – dodaje LGD „Północne Mazowsze”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MAD
MAD
2 miesięcy temu

Proszę o szeroką formulę uwzględniającą sympatyków dzikich pszczół. Choćby dlatego, że organizacja była by jedyną organizacją ochrony przyrody działającą na naszym terenie.

Wojciech
Wojciech
2 miesięcy temu
Reply to  MAD

Słuszna uwaga.Równowaga w przyrodzie rzecz święta.Zapraszam.