Powstanie książka o przasnyskiej „Trójce”

W związku z przypadającą w tym roku 50. rocznicą powstania Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu powstanie książka opisująca dawne lata i wydarzenia. Publikacja ma być wspomnieniem minionych lat. Do końca marca można wysłać fotografie i opisy.

 

W roku 2022 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu będzie obchodziła 50-lecie istnienia. Przez te lata placówka oświatowa przeszła szereg zmian, zmieniał się także patron.

50-letnia historia szkoły to także okres jej reorganizacji i zaadaptowania pomieszczeń na użyteczność Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnyszu. Kolejne reformy spowodowały, że po latach powróciła jako przasnyska „Trójka” witając w swoich progach z powrotem młodszych uczniów. Ze zmianą wiązała się także powtórna adaptacja sal lekcyjnych i szkolnych korytarzy.

Szkoła wykształciła tysiące przasnyskich uczniów. W październiku 2022 będzie obchodzić okrągłą 50. rocznicą swego istnienia. W związku z tym powstanie książka, która ma opowiadać historię, przedstawiać wydarzenia, być wspomnieniem minionych lat. Szkoła zwraca się do uczniów, byłych pracowników, nauczycieli, a także wszystkich osób, którym placówka jest bliska, by przesyłali zdjęć i krótkie opisy.

 

– W związku ze zbliżającym się 50-leciem szkoły, które będziemy świętować w październiku 2022 roku, zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników oraz osoby, którym bliska jest przasnyska „Trójka”, do dzielenia się swoimi wspomnieniami. Prosimy przesłać skany zdjęć i opisy wydarzeń dotyczących przeszłości szkoły, zarówno podstawowej jak i gimnazjum. Wskazane jest, aby zdjęcia zawierały datę i krótki opis wydarzenia, którego dotyczą. Udostępnione nam materiały planujemy opublikować w książce specjalnie wydanej z okazji 50. rocznicy powstania szkoły – informuje szkoła.

Zdjęcia można przesyłać na adres szkoły do końca marca. Wspólnie pokażmy historię przasnyskiej „Trójki”.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Uczeń
Uczeń
8 miesięcy temu

Kiedyś to był tam klimat , można było w toalecie zajarać albana nieraz z pojary 😉 siwo nie było widać ludzi . Okna zabite gwoździami. Ale było cool

Adam
Adam
8 miesięcy temu

A teraz pod płaszczykiem ide chcą zrobić lans wszechwładnego żeby zaspokoić jego ego.

Roman
Roman
8 miesięcy temu

Duzo wspomnien i porzadnych ludzi, dzieciakow i nauczycieli pamietam z tej szkoly. Niestety sporo lobuziakow z wiesniackim zachowaniem z osiedla Orlika glownie malego procenta chlopakow ktorych reszta sie bala „zapewne kilka procent w klasach’ (dwoch , trzech) Swinie straszne-pluc dla sportu na slabszych w szatni wf-u ? „muka byla”, Niezbyt milo starsze klasy w tej szkole wspominam -od 5 do 8 smej. Slabsi i sredniacy z regoly sie boja silniejszych i wysportowanych. I teraz najwazniejsze  Po latach stykam sie z dzialaczka harcerska fascynatka tej organizacji w bardzo duzym miescie w wieku ok. ponad 50 lat. Do harcerstwa az sie trzesla-taka spoleczniczka i weteranka.… Czytaj więcej »

przasnyszanka
przasnyszanka
8 miesięcy temu
Reply to  Roman

a ja powiem tak ,Trójka to Trójka…chodziłam za czasów dyrektora już nie żyjącego Zbigniewa Sobieszczaka…klasa dyrektor ,nauczyciele i czasy na myśl, których kręci się łza w oku…piękny pomysł na książkę