Powstanie deptak przy cmentarzu w Przasnyszu [FOTO]

Powiat przasnyski zaplanował przebudowę chodnika przylegającego do muru cmentarza parafialnego od strony ul. Baranowskiej w Przasnyszu. Jest już projekt oraz wizualizacje zagospodarowania tego miejsca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowa inwestycja będzie cieszyć mieszkańców naszego miasta już w maju przyszłego roku.

Na nowym deptaku ma pojawić się nie tylko roślinność, ale i elementy małej architektury tj. ławki, siedziska czy ozdobne donice. Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie 200 tys. złotych. Według władz powiatu projekt współfinansować powinno również Miasto Przasnysz.

Burmistrz Chrostowski przychylnie odniósł się do pomysłu starosty i na chwilę obecną radni miejscy zabezpieczyli na ten cel 50 tys. złotych. Jednak, by ruszyć z modernizacją chodnika na ul. Baranowskiej w przyszłorocznym budżecie należy uwzględnić kwotę dwa razy wyższą.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon Martyniuk
Zenon Martyniuk
4 lat temu

Ładnie ładnie tylko co z tego jak pupile starszych pań będą teraz srały na nową kostkę a nie na obecny trawnik.
Kosze,ławeczki,latarnie a i tak wszystko będzie poniszczone tak jak ławki od strony ciepłowni.Na placu do kalisteniki nasrane gorzej jak w kociej kuwecie.
Nie jestem przeciw ale bądźmy realistami,nikt tego nie będzie pilnował,a ludzie jak to ludzie będą przechodzić obojętnie obok srających piesków starszych pań.

Olek
Olek
4 lat temu

Pilnujmy więc siebie na wzajem. Jeśli ktoś nie został nauczony kultury to nie bójmy się zwrócić uwagę brudasom.

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu

Nie tylko starsze panie mają pieski i one w większości zbierają po swoich pupilach.Natomiast panowie to katastrofa , jeszcze nie zdarzyło się , aby zbierali po swoich pupilkach, a jest ich sporo. Moim zdanie fajnie że teren zostanie zagospodarowany , ale zbędne są duże donice ponieważ zajmują dużo miejsca. Siedziska , ławeczki , donice i jeszcze coś tam i ciężko przejść.

Reni
Reni
4 lat temu

Cieszę się, że chociaż starosta działa w naszym mieście. Burmistrz woli stawiać podświetlane napisy w rynku i robić zdjęcia.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
4 lat temu
Reply to  Reni

To inwestycja wspólna, miasta i powiatu, burmistrz ma dołożyć połowę. Co oprócz tego starosta zrobił w naszym mieście? Prócz wycofania się z realizacji zalewu i budowy kina?

Mare
Mare
4 lat temu

Każdy umie aby gadac a nie patrzy jak sam robi.

Olek
Olek
4 lat temu

Pomysł jak najbardziej trafiony. W dalszej kolejności przydałby się też deptak wzdłuż rzeki, najlepiej zaczynając już od mostu przy kościele ojców, przez park, i dalej przez kolejne mosty aż do tego przy dworcu albo jeszcze dalej do kolejowego albo na przemysłowej.
Można by też poustawiać ławeczki wzdłuż ulic np na Wojska polskiego, Żwirki i wigury

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu
Reply to  Olek

Na ulicy Wojska Polskiego są ławeczki , natomiast ulica Ż wirki i Wigury nie jest ulicą miejską i potrzebna zgoda zarządcy , o czym Burmistrz wcześniej informował.

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

Super miejsce przy ruchliwej ulicy no jakie swieże powietrze Brawo pomysłu

Adolf
Adolf
4 lat temu
Reply to  Mieszkanka

Powietrze będzie bardzo świeże jak przy 30 stopniowym upale będzie parował kał i mocz zwierząt. Samo zdrowie.

Anna
Anna
4 lat temu

Ta koncepcja generuje zupełnie niepotrzebne koszty (ciekawe ile kosztował projekt?) . Wystarczy na tym odcinku położyć porządny chodnik. Ławeczek po drugiej stronie muru jest mnóstwo i to tam mieszkańcy spędzają swój czas-przyjemnie i pożytecznie.

Ehhh
Ehhh
4 lat temu

Suupperr 🙂 Z jednej strony mur cmentarza z drugiej ruchliwa ulica. Kolejny projekt bardzo przemyślany. Super że coś się dzieje, że są takie inicjatywy. Ale naprawdę w takim miejscu deptak? Przecież wystarczy tam jakiś porządny chodnik i tyle. Kurcze, jest ulica Orlika, jedna strona ma pas zieleni prawie przez jej całą długość, przecież aż prosi się o przebudowę całego tego odcinka. Są tam sklepy, lodziarnie, zaraz „webley”, co jakiś czas imprezy. To nieee, za cmentarzem przy ruchliwej drodze, zróbmy deptak, smród spalin i hałas ciężarówek na pewno będzie dobrym dodatkiem do spacerów :] Pomysł z deptakiem w stylu: „Chcecie basen?… Czytaj więcej »

Leszczyk
Leszczyk
4 lat temu
Reply to  Ehhh

A co w tym złego? przy odpowiednim zadrzewieniu tego terenu nawet nie będziesz widział i słyszał aut jeżdżących ul. Orlika. Biologi się uczył? wie, że drzewa, krzewy i inna zieleń pochłania zanieczyszczenia, daje tlen? Tu zrobić skwer zieleni źle, zrobić park pod Lesznem też źle. Taki mamy klimat w tym naszym Przasnyszu 🙂

Zxr
Zxr
4 lat temu
Reply to  Leszczyk

@Leszczyk, serio nie widzisz lepszych lokalizacji dla deptaku?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Mistrzostwo świata.Co za mózg to wymyślił?