Powstanie antologia przasnyskiej muzyki

Ostatnio spod pióra Przemysława Prekiela wyszedł zbiór wspomnień i wywiadów z byłymi piłkarzami, trenerami i działaczami klubu MKS Przasnysz. Autor postanowił iść za ciosem i zabrał się do pisania następnej książki. Będzie to antologia przasnyskiej muzyki, obejmująca sylwetki osób i zespołów ważnych na lokalnej i ogólnopolskiej scenie muzycznej.

 

Książka ma za zadanie przypomnieć dorobek przasnyskich zespołów muzycznych oraz lokalnych artystów.

– Z pewnością będą to zespoły, które znane są na naszej scenie muzycznej takie jak „Przeciąg” czy „Przasnyska Kapela Podwórkowa”. To legendy naszej muzyki. Chciałbym również, aby znaleźli się w niej soliści, czyli osoby, które nie mają własnych kapel, a śpiewają, nagrywają i wydają płyty. Ich nazwiska z pewnością zrodzą się w trakcie trwania pracy nad książką. Dorobek tych zespołów i ludzi jest ogromny. Należy ich docenić i ocalić od zapomnienia. Książka będzie na to najlepszym sposobem — mówi naszej redakcji Przemysław Prekiel.

 

 

Nowa pozycja, podobnie jak jej poprzedniczka, ma za zadanie upamiętnić ludzi i wydarzenia, które przez zrosły się z historią naszego miasta i współtworzyły jego klimat. Publikacja zostanie wydana przez Urząd Miasta Przasnysz w ramach promocji samorządu.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments