Powstaną chodniki w Sierakowie, Dobrzankowie i Bogatem!

Po wielu latach starań gmina Przasnysz doczeka się upragnionych chodników w ciągu Drogi Krajowej nr 57 w Bogatem, Dobrzankowie i Sierakowie.

 

Od wielu lat mieszkańcy gminy Przasnysz wraz z wójtem Grażyną Wróblewską i radnymi ubiegali się o budowę chodników w ciągu drogi krajowej nr 57, a szczególnie w miejscowościach Sierakowo, Dobrzankowo i Bogate.

Gmina, co chwilę wystosowywała pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety, ciągle odpowiedź była taka sama: nie mamy środków.

Mieszkańcy tracili nadzieję na ich budowę, a „krajówka” z dnia na dzień była coraz bardziej niebezpieczna.

 

W czwartek, 5 sierpnia gmina Przasnysz poinformowała, że udało się osiągnąć cel i chodniki powstaną.

– Po wielu, wielu latach oczekiwań, spotkań, złości, kłótni, licznych petycji wreszcie mamy budowę chodników w ciągu drogi krajowej NR 57 w Sierakowie, Dobrzankowie i Bogatem! Już straciliśmy nadzieję, a tu taaaaka niespodzianka. Po interwencji Pana Ministra Macieja Wąsika Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę chodników w naszych miejscowościach! – poinformowała gmina Przasnysz.

 

W powstanie chodników gmina Przasnysz wniosła duży wkład. Samodzielnie opracowała kompletną dokumentację jeszcze w 2019 roku i przekazała ją do GDDKiA.

– A potem była długa niepewność, wysyłanie pism i otrzymywanie nic nie obiecujących odpowiedzi, aż wreszcie Pan Minister Maciej Wąsik – poseł z naszego okręgu wyborczego, zapalił zielone światło i wszystko stało się proste – dodają.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bruce Wszechmogący
Bruce Wszechmogący
2 lat temu

Tak powstaną te chodniki jak powstała ścieżka rowerowa w stronę Leszna. Obiecanki cacanki, polski ciemnogród lubi obietnice.Obiecajcie jeszcze coś, plisss…tak fajnie się to czyta ,hehe…
P