Powstaje projekt nowego budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu poinformowało, że prace projektowe związane z wybudowaniem w Przasnyszu nowego budynku, który służyłby jako Środowiskowy Dom Samopomocy, są na ukończeniu.

 

Od około dwóch lat słyszymy o utworzeniu przez Powiat Przasnyski Środowiskowego Domu Samopomocy. Na początku miał powstać w Obrębie, w budynku dawnej szkoły podstawowej. Jednakże Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zmieniło koncepcję i obecnie kończy prace nad projektem budynku, który ma stanąć w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu. Na ten cel chcą pozyskać środki zewnętrzne.

– Powiat Przasnyski planował wykorzystanie budynku po byłej szkole w Obrębie do utworzenia ŚDS. Po wstępnych analizach i rozmowach ze specjalistami okazało się, że przystosowanie budynku do wysokich wymagań placówki będzie generowało ogromne koszty. Stąd pomysł, by zbudować nowy budynek w Przasnyszu na działce należącej już do Powiatu – informuje urząd.

 

Powstanie tego typu instytucji ma pomóc rodzicom niepełnosprawnych osób dorosłych.

– Od dłuższego czasu potrzebę istnienia takiego miejsca zgłaszają rodzice opiekujący się niepełnosprawnymi osobami dorosłymi. Warto zapewnić tym osobom zajęcia w ciągu dnia, by jednocześnie odciążyć w obowiązkach ich opiekunów. Środowiskowy Dom Samopomocy będzie nie tylko świetnym rozwiązaniem zagospodarowania czasu osób niepełnosprawnych, ale przyczyni się też do powstania kilkunastu nowych miejsc pracy – dodaje powiat.

 

j.b.

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu

Hehehe, kolejne baśnie z mchu i paproci 😀.
Ktoś to jeszcze łyka 🤔?

Polo
Polo
23 dni temu

Ty dzidę łykasz

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
odpowiada  Polo

Oj, Polo, Polo, wiejski pastuchu. Takie łepki jak ty to mi mogą trampki czyścić. Zmykaj stąd w podskokach, bo ci skarpetki trochę cuchną.

Beti
Beti
23 dni temu

Piękny projekt graficzny pochłonie z 30.000 zł .

Waldek
Waldek
22 dni temu
odpowiada  Beti

I na tym się skończy. Taka to szumna propaganda władz samorządu. 😞