Powstaje projekt nowego budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu poinformowało, że prace projektowe związane z wybudowaniem w Przasnyszu nowego budynku, który służyłby jako Środowiskowy Dom Samopomocy, są na ukończeniu.

 

Od około dwóch lat słyszymy o utworzeniu przez Powiat Przasnyski Środowiskowego Domu Samopomocy. Na początku miał powstać w Obrębie, w budynku dawnej szkoły podstawowej. Jednakże Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zmieniło koncepcję i obecnie kończy prace nad projektem budynku, który ma stanąć w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu. Na ten cel chcą pozyskać środki zewnętrzne.

– Powiat Przasnyski planował wykorzystanie budynku po byłej szkole w Obrębie do utworzenia ŚDS. Po wstępnych analizach i rozmowach ze specjalistami okazało się, że przystosowanie budynku do wysokich wymagań placówki będzie generowało ogromne koszty. Stąd pomysł, by zbudować nowy budynek w Przasnyszu na działce należącej już do Powiatu – informuje urząd.

 

Powstanie tego typu instytucji ma pomóc rodzicom niepełnosprawnych osób dorosłych.

– Od dłuższego czasu potrzebę istnienia takiego miejsca zgłaszają rodzice opiekujący się niepełnosprawnymi osobami dorosłymi. Warto zapewnić tym osobom zajęcia w ciągu dnia, by jednocześnie odciążyć w obowiązkach ich opiekunów. Środowiskowy Dom Samopomocy będzie nie tylko świetnym rozwiązaniem zagospodarowania czasu osób niepełnosprawnych, ale przyczyni się też do powstania kilkunastu nowych miejsc pracy – dodaje powiat.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Hehehe, kolejne baśnie z mchu i paproci 😀.
Ktoś to jeszcze łyka 🤔?

Polo
Polo
1 rok temu

Ty dzidę łykasz

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Polo

Oj, Polo, Polo, wiejski pastuchu. Takie łepki jak ty to mi mogą trampki czyścić. Zmykaj stąd w podskokach, bo ci skarpetki trochę cuchną.

Beti
Beti
1 rok temu

Piękny projekt graficzny pochłonie z 30.000 zł .

Waldek
Waldek
1 rok temu
Reply to  Beti

I na tym się skończy. Taka to szumna propaganda władz samorządu. 😞