Powstaje baza osób gotowych by oddać krew dla Ukrainy

Narodowe Centrum Krwi informuje, że opracowano formularz, w ramach którego zbierane są zgłoszenia od osób gotowych oddać krew dla obywateli Ukrainy.

 

– Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, powstaje baza osób gotowych oddać krew – przekazało na swoich stronach Narodowe Centrum Krwi. Wsparcie dla tej inicjatywy udzieliło wiele osób indywidualnych, stowarzyszeń oraz organizacji, takich jak Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 

Narodowe Centrum Krwi podało, iż „w związku z dużym zaangażowaniem Polaków i gotowością do oddania krwi dla obywateli Ukrainy, opracowany został formularz, w ramach którego zbierane są zgłoszenia od osób, deklarujących gotowość takiej pomocy. Formularz dostępny jest na stronie Narodowego Centrum Krwi pod adresem https://www.gov.pl/web/nck/gotowi-oddac-krew

– Z uwagi na fakt, że dzięki ofiarności Honorowych Dawców Krwi na chwilę obecną stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce są na wysokim poziomie, poprzez formularz możliwe będzie zgłoszenie gotowości do oddania krwi, jako pomoc dla naszych Sąsiadów – informuje NCK.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments