Powrócą „ogłoszenia na starym domu” przy Świerczewie. Miasto zainstalowało tablicę

Stojący do niedawna przy ulicy Świerczewo stary, opuszczony i nieużytkowany drewniany dom służył mieszkańcom za miejsce, na którym wieszano ogłoszenia. Znajdowały się tam zarówno większe reklamy, plakaty, ale też ogłoszenia drobne, mówiące o tym, że ktoś szuka pracy, mieszkania czy opiekunki do dziecka. Ściana domu była miejscem gdzie pojawiały się również nekrologi. Teraz miasto postanowiło powrócić do dawnej tradycji i zamontowało nową tablicę ogłoszeń nawiązującą do lokalnego zwyczaju.

 

– Pamiętacie tablicę ogłoszeń „na starym domu” na Świerczewie ? Mieszkańcy Przasnysza wówczas wieszali na nim różne ogłoszenia. Urząd Miasta w Przasnyszu  postawił w miejscu niegdyś stojącego rozpadającego się budynku, „nową” tablicę ogłoszeń nawiązującą do tego lokalnego zwyczaju – poinformował Urząd Miasta w mediach społecznościowych.

Tablica nie jest zamykana, zatem może posłużyć każdemu mieszkańców, który chciałby zakomunikować coś przechodniom. Wykonawca tablicy pomyślał również o tym, by upamiętnić na niej stojący w tym miejscu charakterystyczny stary drewniany dom. Sama nazwa tablicy również nawiązuje do budynku.

 

Opuszczony drewniany dom przy ul. Świerczewo przez lata był dla miasta problemem. Działka miała nieuregulowany status prany, a budynek przez lata służył jako schronienie osobom bezdomnym. Co jakiś czas zdarzały się podpalenia, w konsekwencji których stan domu stał się zagrożeniem nie tylko dla przechodniów, ale również okolicznych mieszkańców.

Zawiłą sprawę udało się rozwiązać dzięki koncepcji prawnej, opracowanej przez obecnego wiceburmistrza Łukasza Machałowskiego. Dom został rozebrany, a dzisiaj w tym miejscu mamy nowy chodnik i zatoczkę postojową. Teraz również tablicę ogłoszeń.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benek
Benek
10 miesięcy temu

Brawo brawo. Te ogłoszenia na tym domku to była tradycja. Naprawdę fajny pomysł . Popieram takie działania.

Kacha
Kacha
10 miesięcy temu

No super nasi urzędnicy mają nowe zadanie utworzenie tablicy,a koszy na ulicach jak nie było tak nie ma,miasto brudne ale z ogłoszeniami, brawo

Ado
Ado
10 miesięcy temu

Urzędnik zatwierdzający nagłówek tablicy nie wie jak wygląda cudzysłów w języku polskim, ani tym bardziej jak napisać go na komputerze

Ado@ado.pl
Ado@ado.pl
10 miesięcy temu
Reply to  Ado

Sam jesteś cudzysłów baranie

Kropa
Kropa
10 miesięcy temu

Ładna, estetyczna tablica. Niech tam sobie będzie i mam nadzieję, że nie kosztowała z 10tys. Ale brak koszy na ulicach i śmieci trzeba w pierwszej kolejności ogarnąć.

Czesia
Czesia
10 miesięcy temu

Cieszą te milionowe inwestycje!

eryk
eryk
10 miesięcy temu
Reply to  Czesia

jak dla Radomian nowe lotnisko „Warszawa-Radom” ?
jezeli nie wypali i nikt tam nie bedzie latal , to dopiero wsypa i wstyd przed cala Polska i Polakami?
narazic na takie koszta kazdego Polaka
i byla/jest to milionowa inwestycja

Ewka Polewka
Ewka Polewka
10 miesięcy temu

Brawo, kebab! Ciśnij, brachu z piątymi kołami u wozu ale następnym razem postaw na coś bardziej przestrzennego. O ile wyobraźnia nadąży – trzymam kciuki! Korek w deszczu, bicykl w bieli, dziura w worze, gość w komorze, jednym słowem – bałwan orze jak może.

Aga
Aga
10 miesięcy temu
Reply to  Ewka Polewka

Jad aż boli, wolałaś laluniu Bacę złodzieja? Ciekawe czy odda nienależnie pobierane pensje, wątpię. Pamiętaj, że młodość nie wieczność i też się zestarzejesz a pomysłów raczej nie masz na przyszłość Przaśni to czemu ubliżasz burmistrzowi? Kandyduj, pokaż co potrafisz…

Zola
Zola
10 miesięcy temu
Reply to  Aga

Konsekwencja bacy czyli trzeba było głosować na kogokolwiek ale nie sposób chwalić za gumowe bałwany i podobne dzieła. Ogłoszenia pod gołym niebem? Na tym domu był dach ale to już przerosło czyjąś fantazję

Piotr Kaszubowski
Piotr Kaszubowski
10 miesięcy temu

Sympatyczne