Powraca tradycyjna formuła pielgrzymowania na Jasna Górę

W sierpniu wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W tym roku, po dwóch latach pandemii koronawirusa odbędzie się w tradycyjnej formie.

 

W sobotę, 6 sierpnia po raz 41. na Jasną Górę wyruszy z płockiej Katedry Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej pod hasłem „Powróćmy na Eucharystię”. Przez dwa minione lata ze względu na pandemię koronawirusa wierni wędrowali w sposób sztafetowy, w małych grupach. W tym roku, ze względu na to, że zostały zniesione prawie wszystkie obostrzenia, powróci jej tradycyjna formuła.

– Pora wrócić do dziewięciu dni dla wszystkich chętnych, do rekolekcji w drodze. Pewnie duża tęsknota za takim pielgrzymowaniem w sercach wielu pątników – informuje Ks. Jacek Prusiński, przewodnik główny 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

 

Tak, jak przed pandemią, pielgrzymi zmierzą się z 270 km trasą, którą będą musieli pokonać w przeciągu 9 dni. Według organizatorów tegoroczna wyprawa będzie szansą na spojrzenie na wiarę oraz pielgrzymowanie z pewną „nowością i świeżością”.

– Człowiek często wpada w przyzwyczajenie, w schematy i traci czujność, przestaje precyzyjnie widzieć. Może więc tegoroczna Pielgrzymka będzie taka nowa, świeża, jakby pierwsza. Może z większym entuzjazmem, radością, z przyjęciem treści religijnych. Nasza wiara też przecież potrzebuje nowego spojrzenia, pogłębienia, zafascynowania się – dodaje przewodnik.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
GordonGekko
GordonGekko
1 rok temu

i co z tym wirusem tysiąclecia co to miał nas zdziesiątkować?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  GordonGekko

Może Ciebie to śmieszy, ale popatrz ile ludzi umarło na to coś.