Powitanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasne

Druhowie z jednostki OSP powitali w swoich szeregach dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają swoją działalność w Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasne.

 

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem przywitali w swoich szeregach członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasne.

– MDP powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz do przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat. Dolną granicę wieku wyznacza statut danej OSP. Witamy w naszych szeregach – informuje jednostka.

Do podstawowych zadań Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej należy:

  • udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych; podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej;
  • organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej; rozwijanie sprawności fizycznej członków poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki;
  • podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej i drużyny oraz macierzystej OSP;
  • działalność wolontarystyczna

Te zadania pozwolą młodym ludziom nie tylko rozwijać swoje talenty i umiejętności, ale także przygotować do zawodu, który może w przyszłości stać się ich ścieżką kariery.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments