
Druhowie z jednostki OSP powitali w swoich szeregach dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają swoją działalność w Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasne.
Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem przywitali w swoich szeregach członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasne.
– MDP powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz do przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Jej członkami mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat. Dolną granicę wieku wyznacza statut danej OSP. Witamy w naszych szeregach – informuje jednostka.
Do podstawowych zadań Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej należy:
- udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych; podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej;
- organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej; rozwijanie sprawności fizycznej członków poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki;
- podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej i drużyny oraz macierzystej OSP;
- działalność wolontarystyczna
Te zadania pozwolą młodym ludziom nie tylko rozwijać swoje talenty i umiejętności, ale także przygotować do zawodu, który może w przyszłości stać się ich ścieżką kariery.
j.b.