Powiatowy Konkurs Recytatorski w “Trójce”

W przasnyskiej “Trójce” odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Recytatorski. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Młodzież z Przasnysza i okolic prezentowała niełatwą poezję Krzysztofa Baczyńskiego we wtorek, 30 maja. Uroczystość poprowadziła wicedyrektor Jolanta Zasada, która przed częścią konkursową przybliżyła uczestnikom i gościom życiorys poety.
W jury zasiedli: Barbara Maćkowska i Ewa Muszyńska, które są emerytowanymi polonistkami, Bernadeta Kruszewska – bibliotekarka “Trójki” oraz aktor Teatru Studio – Krzysztof Koła.
Gościem specjalnym był burmistrz miasta Waldemar Trochimiuk, który ufundował nagrody przyznane zwycięzcom konkursu:
Bartkowi Kacprzakowi, który zdobył pierwsze miejsce, Kindze Borowej za zajęcie drugiego oraz Dawidowi Piotrakowi za trzecie miejsce.
Po części konkursowej uczestnicy wraz z publicznością mieli okazję wysłuchać wierszy nauczycielki Katarzyny Folgi oraz uczennicy Zuzanny Łady, której poezję prezentowała wicedyrektor Jolanta Zasada.
Spotkanie tradycyjnie zakończyło się warsztatami aktorskimi poprowadzonymi przez Krzysztofa Kołę, w których młodzież chętnie brała udział.

Zuzanna Łada

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments