Powiatowy Dom Dzieci wkrótce w Ciechanowie. Umowy podpisane.

W powiecie ciechanowskim powstaje nowa prospołeczna inwestycja „Powiatowy Dom Dzieci w Ciechanowie – nowoczesna placówka opieki dla najmłodszych”.

 

Jak informuje urząd, nowoczesna placówka opieki pozwoli efektywnie wpierać proces socjalizacji dzieci i młodzieży oraz pomoże oddziaływać terapeutycznie w związku z ich trudną sytuację życiową.

W czwartek, 18 lutego podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę Powiatowego Domu Dzieci w Ciechanowie, który zlokalizowany będzie w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej  przy ul. Kruczej.

Dom przystosowany będzie do przyjęcia 14 dzieci. Planowane zakończenie procesu inwestycyjnego to kwiecień 2022 roku. Na jego realizację ze środków powiatu przeznaczono kwotę 1,5 mln zł.

W spotkaniu w roli eksperta uczestniczyła dr Ewa Wiśniewska – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, która wskazała zalety tego przedsięwzięcia, a w szczególności jego lokalizację i doskonałe warunki mieszkaniowe przypominające rodzinny dom.


 

Źródło powiat ciechanowski
Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
2 lat temu

Nie tylko to powstanie : Państwowa Uczelnia Zawodowa też się buduje „Rada Powiatu Ciechanowskiego jednogłośnie podjęła dziś (19 lutego) uchwałę w sprawie przekazania w formie darowizny działki na rzecz Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie. – budowa budowę Centrum Innowacji i Transferu Technologii ” Oraz ” Za blisko 3 mln zł samorząd powiatowy wybuduje w Ciechanowie Centrum Opieki Wytchnieniowej. Będzie to pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu ciechanowskiego. Centrum ma być gotowe za dwa lata. ( tutaj są super wizualizacje)

taaaaa
taaaaa
2 lat temu

A w sumie to dlaczego nie : Za ponad 40 mln zł wybudują w Ciechanowie elektrociepłownię na biomasę. W pierwszej połowie tego roku najprawdopodobniej ruszy budowa Centrum Administracji, które powstanie w sąsiedztwie Starostwa Powiatowego w Ciechanowie. Dzięki wartej około 50 milionów złotych inwestycji, realizowanej wspólnie przez władze Mazowsza i Powiatu Ciechanowskiego, w jednym miejscu swoją siedzibę znajdą jednostki podległe samorządom wojewódzkiemu i powiatowemu.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Za strusikowe???