Powiatowe Święto Policji – Przasnysz 2014r

W piątek (25.07.br) na placu przed Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, w których udział wzięli funkcjonariusze, przedstawiciele samorządów oraz  zaproszeni goście.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się 24 lipca br.  mszą świętą w kościele farnym Św. Wojciecha w Przasnyszu w intencji policjantów oraz pracowników Policji,  którą celebrował ks. Prałat Tadeusz Niestępski. Następnego dnia przed budynkiem komendy  o godzinie 16:00  odbyła się uroczysta  akademia. W tym roku przasnyskich policjantów swoją obecnością zaszczycił   Zastępca Komendanta Wojewódzkiego  Policji insp. Marek Świszcz. Podczas uroczystości    17 policjantom  wręczono nominacje  na wyższy stopnień służbowy. W korpusie oficerów awansowało 2 policjantów, w korpusie aspirantów 7 policjantów, w  korpusie podoficerów 7 policjantów , a w korpusie szeregowych 1 policjant. 5 funkcjonariuszom i 2 pracownikom Policji  nadano  złote i srebrne medale  „Za długoletnią służbę”. Komendant Powiatowy Policji insp. Zbigniew Listwon został odznaczony złotą odznaką  „Zasłużony Policjant” nadawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i utrzymania porządku publicznego.   Brązowym medalem „Za zasługi dla Policji” odznaczono  st.bryg. Niestępskiego  Sławomira- Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Podczas obchodów Święta Policji podkom. Wojciech Gregorczyk został mianowany na stopień komisarza i powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu. Zmiany nastąpiły  również na stanowiskach naczelników wydziałów.  Naczelnikiem  Wydziału Kryminalnego został mianowany  kom. Krzysztof Obrębski, Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego  nadkom. Marek Grabowski, podkom. Michał Szpakowski objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji.

Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Zbigniew Listwon podczas swojego wystąpienia  zaznaczył, że przasnyscy policjanci osiągają dobre wyniki w pracy,  praca policjantów jest coraz lepiej oceniana przez społeczeństwo i wzrasta  zaufanie do Policji. Komendant insp. Zbigniew Listwon podkreślił, iż bez właściwej współpracy ze starostwem i samorządami  nie byłaby możliwa tak efektywna praca przasnyskiej Policji.

Na koniec komendant podziękował  za wieloletnią  wzorową  służbę  w tutejszej jednostce   funkcjonariuszom: insp. Tomaszowi Łysiakowi i mł. insp. Markowi Modzelewskiemu  , którzy obecnie zasilili szeregi KPP w Makowie Mazowieckim  obejmując stanowiska komendanta i I zastępcy komendanta powiatowego policji.


E.Ś.

KPP Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments