Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Drużynowe mistrzostwa szkół w pływaniu.

Po raz drugi w historii PIMS, w oparciu o profesjonalną infrastrukturę sportową, rozegrano zawody szkolne w pływaniu. Do zawodów sportowych, które rozegrano 24 kwietnia 2017 roku, na pływalni Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach, przystąpiło osiem szkół z terenu powiatu przasnyskiego.  

W zawodach  rozegranych na basenie w Chorzelach udział wzięło 121 uczniów, reprezentujących trzy typy szkół z Przasnysza, Jednorożca i Chorzel. Duża liczba uczestników zawodów świadczy o rosnącej popularności pływania wśród dzieci i młodzieży z terenu powiatu przasnyskiego a umiejętność pływania traktowana jest jako umiejętność kluczowa w procesie nauczania wychowania fizycznego przez opiekunów drużyn. Umożliwienie rywalizacji dzieciom w pływaniu otwiera możliwości startu na zawodach szczebla rejonowego i przeczy marginalizacji dyscypliny w powiecie. Dodatkowo start w  zawodach był sprawdzianem umiejętności dzieci i młodzieży uczestniczącej w ogólnopolskich programach nauki pływania współfinansowanych przez Ministerstwo Sportu i pobierających naukę  w ramach klas sportowych ze zwiększoną ilością godzin wychowania fizycznego.

W kategorii Szkół Podstawowych do rywalizacji drużynowej przystąpiło trzy szkoły. Wśród dziewcząt po bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 z Przasnysza przed Szkołą Podstawową  z Chorzel i Jednorożca. W kategorii chłopców  zwycięstwo stało się udziałem Szkoły Podstawowej w Jednorożcu która pokonała rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Chorzelach.

Rywalizacja na poziomie Gimnazjów odbywała się pod dyktando Gimnazjum w Chorzelach które w kategorii dziewcząt pokonało  Gimnazjum z Jednorożca i Przasnysza a w kategorii chłopców gimnazjum z Przasnysza i Jednorożca.

Na poziomie Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące z Jednorożca przed dziewczętami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach. Wśród chłopców tytuł wywalczony w ubiegłym roku obronili chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach przed ZSP Przasnysz i LO Jednorożec.

Zwycięzcy i wicemistrzowie w poszczególnych typach szkół uzyskali awans na zawody rejonowe które odbędą się na basenie w Wyszkowie

G. Cołosiński

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments