Powiat sprzedał działki w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej. Jest inwestor z branży rowerowej

Jak informowaliśmy na naszym portalu, powiat przasnyski regularnie ogłasza przetargi na sprzedaż działek w strefie gospodarczej w Sierakowie. Ostatnie z postępowań przetargowych przyniosły doskonałe wieści, ponieważ pod Przasnyszem zainwestowały dwa przedsiębiorstwa.

 

– Pojawił się inwestor z branży rowerowej, czekamy jedynie na drugi akt notarialny, czyli na to czy gmina skorzysta z prawa pierwokupu. Wtedy inwestor będzie mógł podpisać ostateczny akt notarialny. Zostały sprzedane cztery działki za sumę około 600 tys. zł – poinformował starosta Krzysztof Bieńkowski.

Jak dodał, w dniu sesji (22 października) podpisano również akt notarialny z kolejnym inwestorem, który planuje rozwijać swój biznes na strefie gospodarczej w Sierakowie. Podobnie jak w pierwszym przypadku jest to akt wstępny, stąd konieczność oczekiwania na decyzję gminy Przasnysz, która ma możliwość skorzystania z prawa pierwokupu.

 

W tym przypadku chodzi o dwie działki o powierzchni około hektara, których prawo użytkowania wieczystego zostanie sprzedane za 240 tys. zł.

– Mam nadzieję, że zakupy te będą się wiązały z inwestycjami na naszej strefie – komentował starosta.

 

 

M. Jabłońska

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
1 miesiąc temu

zapewne sam Pan Grzyb zainwestował. Pewno po sąsiedzku działkę ze swoim byłym obrotnym pracownikiem ( prezesem )wykupił żeby mieć na niego oko. Czyli będziemy mieli „fabrykę” Rometa w mieście 🙂

xyz
xyz
1 miesiąc temu
odpowiada  obserwator

Oby, oby, przyda się coś więcej poza KROSS i ABB 😉

XYZ
XYZ
1 miesiąc temu
odpowiada  obserwator

Przyda się bat na łotra