Powiat Przasnyski zawarł umowy na obwody polne z kołami łowieckimi

W środę 30 marca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbyło się podpisanie umów na dzierżawę obwodów łowieckich na kolejne 10 lat.

 

– Umowa związana z dzierżawą zawiera uregulowanie wszystkiego, co wiąże się z hodowlą, ochroną i pozyskiwaniem zwierzyny na terenie danego obwodu oraz kwestiami odszkodowań związanych ze stratami spowodowanymi przez zwierzynę łowną. Zgodnie z prawem obwody łowieckie polne wydzierżawiają starostowie na wniosek Polskiego Związku Łowieckiego – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Umowy podpisano z kilkunastoma kołami łowieckimi: KŁ Odyniec Nieporęt Przasnysz, WKŁ nr 190 Bażant Modlin, WKŁ nr 181 Wesoła, KŁ nr 2 Bażant, KŁ Echo Wielbark, KŁ Jednorożec Przasnysz, KŁ Zajęczy Trop Przasnysz, KŁ Jarząbek Warszawa, WKŁ nr 162 Warszawa, KŁ Oczeret Warszawa, KŁ Jeleń Przasnysz.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 miesięcy temu

Widzę że układów ciąg dalszy w starostwie, nie przedłożyli umowy sprawdzonemu od lat kołu łowieckiemu Miś pomimo dobrej opinii społecznej które działało na tym terenie od 30 lat a ich obwód przekazano jakiemuś nowemu kołu Odyniec z Panem Durskim na czelne , pracownik Starostwa oczywiście czyli wiadomo czemu tak wyszło. Koło bez doświadczenia i reputacji dostaje obwód po sprawdzonym kole ŻENADA !!!