Powiat Przasnyski zaprasza na wernisaż wystawy fotografii przasnyszanina Tadeusza Myślińskiego

Powiat Przasnyski zaprasza mieszkańców na wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Myślińskiego, przasnyskiego artysty fotografika. Odbędzie się ona 7 czerwca o godz. 17.00, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

 

Patronat nad wystawą prac Tadeusza Myślińskiego objął Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Tadeusz Myśliński urodził się w Przasnyszu w 1947 roku. Ukończył Państwowe Studium Kultury i Oświaty w Warszawie o specjalności fotografia-film. Jest to znany przasnyski artysta fotograf, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców. W swoich pracach stosuje techniki interpretacyjne bromu czarno-białe oraz techniki chromianowe – guma. Jest uczestnikiem wielu warsztatów, pokazów i plenerów. Występuje na nich w charakterze dydaktyka i metodyka fotografii.

Twórca posiada odznakę nadaną przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej „Zasłużony Działacz Kultury” oraz został wyróżniony przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Medalem – „Zasłużony dla fotografii polskiej”.

W 2006 otrzymał Medal Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w kategorii „Twórca Uznany”. W 2007 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski przyznał artyście Nagrodę Specjalną za zasługi dla kultury polskiej.

W 2014 roku obchodził jubileusz 40 – lecia swojej twórczości fotograficznej. W 2017 roku zajął II miejsce etapu powiatowego (przasnyskiego) w konkursie Osobowość roku – w kategorii Kultura.

Jego prace zostały zaprezentowane w Almanachu (1995–2017), wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

W 2018 roku Tadeusz Myśliński został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 2020 został odznaczono go odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Złotym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość” – odznaczeniem ustanowionym przez Zarząd i przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, w odniesieniu do obchodów 25-lecia powstania Fotoklubu RP.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments