Powiat przasnyski zamierza wystąpić z Lokalnej Organizacji Turystycznej

Powiat Przasnyski zamierza wystąpić ze Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza. Decyzję podejmą radni na najbliższej sesji rady powiatu.

 

Decyzję o przystąpieniu Powiatu Przasnyskiego do Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza radni podjęli podczas sesji 23 lutego 2022 roku. Nieco ponad rok później podejmą decyzję o wystąpieniu z organizacji.

LOT PM jest organizacją działającą od 2004 roku, liczy 20 członków, w tym 4 samorządy gminne: Czernice Borowe, Krzynowłoga Mała, Grudusk i Opinogóra Górna. Celem stowarzyszenia jest m.in. kreowanie i upowszechnianie w kraju i za granicą wizerunku Północnego Mazowsza jako regionu atrakcyjnego turystycznie.

Na stronie Powiatu Przasnyskiego ukazał się projekt uchwały dotyczący wystąpienia powiatu ze stowarzyszenia. Ten zostanie poddany pod głosowanie na najbliższej sesji.

 

„Chęć wystąpienia ze Stowarzyszenia podyktowana jest brakiem wyników w pozyskiwaniu funduszy, rozwijaniu turystyki i promowaniu powiatu przasnyskiego oraz troską o zapewnienie efektywnego wydatkowania środków publicznych (roczna składka członkowska dla samorządów powyżej 20.000 mieszkańców wynosi 5.000 złotych)” – czytamy w uchwale.

„Powiat Przasnyski podjął decyzję o przystąpieniu do Stowarzyszenia Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza w lutym 2022 roku. Pozytywna decyzja o przystąpieniu do LOT wynikała z nadziei, że organizacja będzie efektywną płaszczyzną współdziałania na rzecz pozyskiwania funduszy, rozwijania turystyki i promowania powiatu przasnyskiego. Pokładane w organizacji nadzieje się nie ziściły, a perspektywa braku możliwości realizowania założeń organizacji oraz troska o zapewnienie efektywnego wydatkowania środków publicznych (Roczna składka członkowska dla samorządów powyżej 20.000 mieszkańców wynosi 5.000 złotych) uzasadnia podjęcie decyzji o wystąpieniu Powiatu Przasnyskiego ze Stowarzyszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza” – napisano w uzasadnieniu.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Taka kwota?
Taka kwota?
14 dni temu

5 tys zł dla powiatu? Cóż to za kwota w sytuacji, gdy przez ostatnie lata powiat płacił organizacji ORDO IURIS za zastępstwo procesowe w walce za wszelką cenę z LGBT

Amator
Amator
13 dni temu
Reply to  Taka kwota?

Na mój stan (nie)wiedzy to cała ta organizacja jest tylko po to żeby dać paru osobom lukratywne stanowiska przy zerowych obowiązkach.

Nie będzie powiatu
Nie będzie powiatu
14 dni temu

Następny krok do likwidacji powiatu. Jest Nareście, co chcieliście .

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu

Mowi się „co chcieliśta” 😉

Ania
Ania
13 dni temu

Dzięki tej organizacji są miłe wycieczki więc musi wszystko funkcjonować

Mieszkaniec
Mieszkaniec
13 dni temu

Zamiast promować nasz region, żeby ludzie nawet w Warszawie wiedzieli, gdzie leży Przasnysz to będą promować starostę przed wyborami? Nieźle!

Kolo
Kolo
13 dni temu

Coraz tłuściejsi ci przy korytku

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Kolo

Toudi to już jak Garfield wygląda.

myto
myto
13 dni temu

Prawidłowo , nic nie robiąca organizacja .