Powiat przasnyski z dofinansowaniem do przewozów autobusowych

Starosta Krzysztof Bieńkowski podpisał dziś z wojewodą mazowieckim umowę w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Umowa dofinansowania opiewa na kwotę ponad 490 tys. zł.

 

15 grudnia 2021 roku zakończył się nabór wniosków organizatorów publicznego transportu zbiorowego o objęcie dopłatą w 2022 roku, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wypłynęło w terminie naboru 114 wniosków, z czego 112 spełniało wymogi formalne. Łączna kwota dopłat, na którą organizatorzy złożyli wnioski, przekroczyła kwotę 88 mln zł (88 444 007,62 zł).

– Na 2022 rok dla województwa mazowieckiego przyznano dofinansowanie w wysokości 60 754 750,62 zł, co pozwalało na objęcie dopłatą 78 wniosków na kwotę 60 027 779,18 zł. Wojewoda Mazowiecki jeszcze w grudniu 2021 roku skierował pismo do dysponenta Funduszu – Ministra Infrastruktury, z prośbą o zwiększenie budżetu dla województwa mazowieckiego. Do organizatorów publicznego transportu zbiorowego, którzy nie zostali wówczas objęci dopłatą, Wojewoda Mazowiecki skierował apel o utrzymanie linii komunikacyjnych. W ramach nowelizacji Ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, Minister Infrastruktury dokonał ponownej analizy zaangażowania środków i na wniosek Wojewody Mazowieckiego przydzielił dla województwa mazowieckiego dodatkowe 28 416 228,44 zł – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

 

Dodatkowe środki w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych otrzymał m.in. powiat przasnyski. Umowa na kwotę ponad 490 tys. zł, obejmie 7 linii, o długości 347 km, w gminach Chorzele, Czernice Borowe, Krzynowłoga Mała, Jednorożec, Krasne, Przasnysz, oraz w mieście Przasnysz.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
5 dni temu

Cytat „Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie otrzymał kolejne wsparcie finansowe z budżetu Mazowsza. Pieniądze zostaną przeznaczone na zadania inwestycyjne. W środę (4 maja) radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przekazaniu dodatkowych ponad 22 mln zł dla szpitali w Płocku, Ciechanowie, Ostrołęce, Radomiu i w Siedlcach. Środki zostaną przeznaczone na niezbędne remonty i zakup wyposażenia, w tym specjalistycznego sprzętu. Na konto ciechanowskiego szpitala trafi ponad 5,3 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na naprawę instalacji elektrycznej, zakup, dostawę i montaż trzech dźwigów towarowo-osobowych w budynku kuchni i pralni, naprawę dachu ciechanowskiego centrum rehabilitacji, a także przygotowanie dokumentacji pod przebudowę pomieszczeń pododdziału medycyny paliatywnej. – Ponadto placówka zakupi aparaturę… Czytaj więcej »

Mistrz
Mistrz
4 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

Z czego cytat? Źródło poproszę

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
4 dni temu
Reply to  Mistrz

Ależ proszę nawet z linkiem 🙂
CiechanówInaczej
05/05/2022 10:03
Szukaj w aktualnościach
ciechanowinaczej.pl/artykul/ponad-5-mln-zl-na-inwestycje/1304620
Zawsze podstawą jest podawanie sprawdzonej wiadomości.

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
4 dni temu

Powiat Pułtuski podpisał umowę na kwotę ponad 1,2 mln zł, obejmie 10 linii, o długości 729,1 km, w Gminach Pułtusk, Winnica, Świercze, Obryte, Pokrzywnica, Zatory oraz Gzy