Powiat przasnyski. Z auta marki Volvo zniknęły tablice rejestracyjne

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu przasnyskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu.

 

– W środę, 20 grudnia, o godzinie 18.00, 32 – letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego zgłosiła, że nieznany sprawca dokonał kradzieży tablic rejestracyjnych z samochodu marki Volvo zaparkowanego przed posesją zgłaszającej – przekazuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Postępowanie prowadzi KPP Przasnysz.

Funkcjonariusze przypominają że od 1 października 2023 r. weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, która zmieniła kwalifikację prawną kradzieży tablic rejestracyjnych. Art. 306c brzmi:

§1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

§2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego

„Kradzież tablicy rejestracyjnej dla właściciela stwarza duży kłopot związany nie tylko z kwestią finansową wyrobienia nowych tablic, ale głównie brakiem możliwości poruszania się pojazdem bez zamontowywanych tablic rejestracyjnych. Często zdarza się, że złodzieje wykorzystują je do dalszych kradzieży, na przykład paliwa na stacjach benzynowych. Do tej pory było to „jedynie” wykroczenie, co w żaden sposób nie odstraszało potencjalnych przestępców” – informują funkcjonariusze.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
2 miesięcy temu

Okres świąteczny, może upatrzyli sobię opuszczone gospodarstwo i kogoś okradną