Powiat przasnyski. Wysokie mandaty odstraszyły kierowców od zbyt szybkiej jazdy. Przynajmniej przy fotoradarach

Od początku roku do końca czerwca, fotoradary w powiecie przasnyskim zarejestrowały łącznie 725 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. W analogicznym czasie roku 2021 takich przypadków było niemal dwa razy więcej.

 

Według informacji przekazanych nam przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego w pierwszej połowie roku 2022 system zarejestrował 725 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości.  Natomiast w tym samym okresie w roku 2021 kamery zarejestrowały 1 365 naruszeń.

Średnio kierujący przekraczali dozwoloną prędkości o 22 km/h. Naruszenia w przedziale 11-20 km/h stanowią 55 %, natomiast w przedziale 21-30 km/h 31 % wszystkich zarejestrowanych wykroczeń. Co ciekawe w porównaniu do roku ubiegłego podobna jest kolejność miejsc, w których kierowcy najczęściej popełniają wykroczenia drogowe.

 

I tak: najwięcej naruszeń zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku zarejestrował fotoradar w Przasnyszu zamontowany przy ul. Słowackiego (kierunek Mchowo). Tu urządzenie w pierwszej połowie roku 2022 wykonało zdjęcie 288 razy (w analogicznym czasie w roku 2021 – 421). Na drugim miejscu pod względem ilości zarejestrowanych wykroczeń uplasował się fotoradar w Bogatem. Ten w 2022 roku wykonał 255 zdjęć, zaś w 2021 – 349. Trzecie miejsce należy do fotoradaru w Chorzelach na Grunwaldzkiej – 182 wykroczenia w bieżącym roku i 362 w pierwszej połowie roku ubiegłego.

Za poprawą sytuacji kryje się najpewniej nowy taryfikator mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia br. Za przekroczenie prędkości o 71 km/h mandat wynosi 2500 tys. zł, a w warunkach recydywy kwota wzrasta do 5 tys. zł. Za rozmowę przez telefon w czasie jazdy zapłacimy 500 zł.

Jak informuje GITD, nie planuje się nowych instalacji fotoradarów w powiecie przasnyskim.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
1 rok temu

Na żwirki i Wigury na wysokości Żabki powinnien stać

Żaba
Żaba
1 rok temu
Reply to  Mario

Jak za pierwsze mandaty Ty zapłacisz to niech postawią

Antek
Antek
1 rok temu

Z czego oni teraz będą źyli…

Ala
Ala
1 rok temu
Reply to  Antek

Mandaty są dużo wyższe więc i tak wyjdą na swoje.