Powiat przasnyski wspomoże finansowo powiat łańcucki. W jakim celu?

W porządku obrad przygotowanym na najbliższą sesję powiatu przasnyskiego znalazła się uchwała o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej powiatowi łańcuckiemu. Sprawdziliśmy na jaki cel zostaną przekazane pieniądze i w jakiej kwocie.

 

Na najbliższej sesji rady powiatu przasnyskiego odbędzie się głosowanie za udzieleniem powiatowi łańcuckiemu dotacji celowej w kwocie 5 tys. zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup samochodu na potrzeby pomocy poszkodowanym w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że z prośbą o udzielenie pomocy zgłosił się Związek Powiatów Polskich. „Związek  Powiatów  Polskich, zwrócił się z prośbą o udzielenie pomocy finansowej w 2022  roku Powiatowi Łańcuckiemu na zakup samochodu na potrzeby pomocy poszkodowanym w konflikcie zbrojnym w Ukrainie. Przychylając się do wniosku uzasadnione jest podjęcie niniejszej uchwały” – czytamy.

 

Więcej informacji na ten temat podaje Związek Powiatów Polskich. Okazuje się, że z prośbą o pomoc do powiatów, za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Łańcucie, zgłosiła się Ukraińska Jednostka Wojskowa A7324. Wsparcie dla jednostki miałoby polegać na zakupie i przekazaniu samochodu dostawczego (do 3,5 t, long), który posłuży do dostarczania towarów.

List Andrzeja Płonki, szefa Związku Powiatów Polskich trafiło do wszystkich starostów i prezydentów miast na prawach powiatu. „To niezwykle ważne, by w tym trudnym czasie okazać solidarność naszym walczącym sąsiadom” – pisze na swej stronie internetowej Związek Powiatów Polskich w informacji na ten temat.

 

ren

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

I nie zapomnijcie wysłać figurki Ponokia.

Urzula von den klozet
Urzula von den klozet
1 miesiąc temu

Ponokio to jakaś postać z bajek czytanych molestowanemu w dziecinstwie Markowi prawdziwkowemu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Tak, to taka literacka postac. Możesz nie kojarzyć, pewnie wielu książek w rękach w życiu nie miałaś. Ale to nie jest książka tylko dla dzieci…

Urzula von den klozet
Urzula von den klozet
1 miesiąc temu

Ponokio? Widać z opracowań tylko kojarzysz i nazwy nie pamiętasz. Ja czytałam, ale o Pinokiu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Super. Skoro taka bystra jesteś to zapewne też zauważyłaś, że na klawiaturze „o” jest obok „i”. Chyba że ty ruskiej używasz.

Krzych
Krzych
1 miesiąc temu

Nie Markowi tylko Władziowi

Iwan
Iwan
1 miesiąc temu

Masz na myśli rtęciowego Tuska?

Xdddd
Xdddd
1 miesiąc temu

Od dawna ksywka Pinokio zarezerwowana jest dla jednego gościa.
Niejakiego tfuska.
„Nie ma mowy o tym żeby państwo sięgnęło po pieniądze które Polacy odkładali w OFE.To są pieniądze które w przyszłości mają być gwarancją dobrej emerytury.Nie ma mowy o tym żeby te pieniądze zabrać komukolwiek”.
-Donald Tusk-czerwiec 2013

„Pieniądze zgromadzone w OFE i ZUS nie są własnością Polaków ponieważ polski System emerytalny jest systemem partycypacyjnym.
Gdyby pieniądze w OFE i ZUS były własnością Polaków każdy mógłby je wycofać”.
-Donald Tusk-wrzesien 2013

Ducane
Ducane
1 miesiąc temu

I figurki Stasia Kostki wraz z portretem nareszcie przasnyskiego