Powiat przasnyski wspiera lokalnych przedsiębiorców

Starosta Krzysztof Bieńkowski wielokrotnie apelował w mediach społecznościowych, aby wspierać lokalny rynek producentów żywności, czy kupować w małych sklepikach, których właścicielami są mieszkańcy naszych miejscowości. Powszechnie wiadomo, że zakupy w marketach, poza pozornie atrakcyjną ceną nie przynoszą wiele korzyści polskiej gospodarce.

 

Podobne apele pojawiają z resztą się ze strony polskiego rządu, choćby Premiera Mateusza Morawiecki, który zachęca do kupowania polskich produktów. W mediach głośno zrobiło się o akcji akcja mająca promować produkty w polskim kodem kreskowym pod nazwą “Wybieram 590”. Przyłączył się do niej również szef rządu określając ją jako najprostszy sposób na wsparcie polskiej gospodarki.

Często jednak trudno samemu stwierdzić jakie jest pochodzenie produktów, które kupujemy. Czy są one w Polsce produkowane, czy firma je produkująca jest w naszym kraju zarejestrowana, czy jest częścią zagranicznego koncernu albo czy prowadzi w Polsce badania. Dlatego warto wesprzeć się w tym wypadku aplikacją na telefon. Nazywa się POLA i potrafi odczytywać informacje z kodów kreskowych umieszczanych na produktach. Wystarczy ściągnąć ją na telefon, a podczas korzystania mieć dostęp do Internetu.

 

Na stronie www.pola-app.pl znajdziemy wszelkie niezbędne informacje na temat aplikacji. „Masz dość masówki globalnych koncernów? Szukasz lokalnych firm tworzących unikatowe produkty? Pola pomoże Ci odnaleźć polskie wyroby. Zabierając Polę na zakupy, odnajdujesz produkty „z duszą” i wspierasz polską gospodarkę.” Tak zachęcają do skorzystania z POLI programiści i cały zespół redakcyjny. Warto sprawdzić więc źródła pochodzenia towarów, które kupujemy: „Zeskanuj kod kreskowy z dowolnego produktu i dowiedz się więcej o firmie, która go wyprodukowała. Pola powie Ci, czy dany producent opiera się na polskim kapitale, ma u nas swoją produkcję, tworzy wykwalifikowane miejsca pracy, jest częścią zagranicznego koncernu.” Jeśli danego produktu nie ma w bazie wystarczy zgłosić ten problem do twórców aplikacji, a oni zaktualizują bazę producentów.

 

Twórcy aplikacji POLA zachęcają: „Zabierz ją na zakupy!” Praktyczne działanie aplikacji POLA można również zobaczyć na filmikach, które pojawiają się w serwisie youtube, jak choćby ten

https://www.youtube.com/watch?v=nJt3pcswcTc

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
1 rok temu

Zapisywać zakupy na kartce by szybko wyjść ze sklepu , a ktoś wpadł na pomysł żeby skanować produkty w sklepie. Brawo

piotr
piotr
1 rok temu

Rejestrowac sklepy na tej stronie to jest pomysl na wsparcie i wsparcie bezpieczenstwa; https:// zakupyuswoich .pl/

piotr
piotr
1 rok temu
Edek
Edek
1 rok temu

Tylko gdzie szukać tych małych, rodzinnych sklepików. Niemądrą polityką doprowadzono do ich likwidacji, promując zagraniczne markety dotowane przez ” Unię” i mające wsparci u lokalnych włodarzy miasta.