Powiat przasnyski. Trwają przygotowania do budowy ronda

Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń rozpoczęto prace przygotowawcze na placu budowy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele – Myszyniec z drogą powiatową nr 3249 W – ul. Rataja w Chorzelach. Rondo połączy tzw. „obwodnicę Chorzel” z siecią drogową województwa mazowieckiego (przecięcie z ul. Zarębską w Chorzelach).

 

21 listopada 2023 roku starosta przasnyski Paweł Mostowy wraz z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Kazimierzem Pióro oraz wiceprezesem Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego S.A. Markiem Sobotą wizytowali plac budowy, by ustalić plan działania na najbliższe tygodnie.

– Władze Powiatu Przasnyskiego w dniu 2 października 2023 roku zawarły umowę z Wykonawcą inwestycji – Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym Spółka Akcyjna z Suwałk, które zadeklarowało wykonanie przedmiotu zamówienia za sumę 4 722 430,94 zł brutto. Dzięki skutecznym działaniom władz powiatowych pozyskano 5,2 mln zł na budowę ronda z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem, co pozwoli na całkowite sfinansowanie budowy ze środków zewnętrznych – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Obecnie władze powiatu oraz mieszkańcy oczekują na rozstrzygnięcie przetargu przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie na budowę ronda w miejscowości Rembielin (skrzyżowanie dróg: krajowej nr 57, wojewódzkiej 616 i powiatowej 3249W), dzięki czemu „obwodnica Chorzel” będzie połączeniem DW 614 i DW 616.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
11 dni temu

Narzekają na powiat ,a rondo im potrzebne po co

Paweł
Paweł
11 dni temu
Reply to  Anka

Banda nierobów. 5 lat straconych, można było o wiele więcej zrobić ale chcieliście zmiany to teraz macie. Wcześniej Bieńkowski z Trochimiukiem cofali powiat a teraz na koniec kadencji „Toudi” Mostowy kontynuje zapaść. Gdyby nie marszałek Struzik to i tych dwóch rond by nie było.

Anka
Anka
11 dni temu

Struzik nawet nie zaczął w ronda w Rembielinie. Co za obstrukcja Chorzelaków

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 dni temu

Powiat to jednak potrafi. Inwestycja finansowana zewnętrznymi środkami. A takie miasto to MDK za pieniądze mieszkańców robi. Niby lepsze?

Paulina
Paulina
10 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Pan Starosta Mostowy to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Posiada doświadczenie, natomiast w Przasnyszu rządzą duże dzieci. W taki sposób jak Burmistrz wykonuje remont MDK równie dobrze wykonałoby dziecko. Pokażcie mi kogoś kto by nie potrafił wykonać remontu za kredyt, zadłużając się.

jano
jano
9 dni temu

Jeden samochód na 10 minut i rondo.

Ferdek
Ferdek
8 dni temu

Jestem mieszkanicem chorzel i z tego co widzę że lato jest miejscowość zjeban. warszawiakami to i też mam myślenie ogólnie po co ta obwodnica tyle lat było dobrze to teraz im coś się w głowach porobiło zamiat tej obwodnicy by mogli porobić wszędzie światła a nie jest światło idziesz dlaej i momentalnie ciemno dobrze że jeszcze nikt pało przez łeb nie dostał robią to żeby tylko pieniądze wydać nie pomyślą o bezpieczeństwu mieszkańców tylko pchają tą kasę jak nie ich to po co nie ma na co żałować