Powiat przasnyski stara się o poprawę dostępności telekomunikacyjnej

W środę 15 czerwca 2022 roku w sali konferencyjnej Centrum Aktywacji Biznesu w Przasnyszu Starosta Krzysztof Bieńkowski zorganizował spotkanie dotyczące możliwości rozwoju sieci komórkowej na naszym terenie. Choć w powiecie przasnyskim powstaje właśnie sieć światłowodowa, wiele gospodarstw domowych nie ma nawet zasięgu telefonicznego, ponieważ moc sygnału nie jest wystarczająca do przeprowadzenia połączenia głosowego. Rozwiązania tego problemu poszukiwali samorządowcy z terenu powiatu przasnyskiego wraz z przedstawicielem operatora sieci komórkowej.

 

W dobie rozwoju bezprzewodowych usług telekomunikacyjnych nie ma nic gorszego, niż kłopoty z zasięgiem telefonii komórkowej. Z takim problemem borykają się mieszkańcy wielu miejscowości na terenie powiatu, a białe telefoniczne plamy występują na terenie niemal wszystkich gmin.

 

Starosta Krzysztof Bieńkowski zaprosił na spotkanie przedstawicieli wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz samorządowców z terenu naszego powiatu, aby wskazać newralgiczne miejsca, które wymagają wzmocnienia sygnału. Z zaproszenia skorzystał Dyrektor Biura Regionalnego sieci PLAY w Warszawie Marek Lipski, odpowiedzialny za rozwój sieci P4 w centralnej Polsce, z którym samorządowcy dyskutowali nad możliwością poprawy dostępności sygnału oraz społecznych obawach dotyczących wdrażania sieci 5G.

W spotkaniu, prócz reprezentantów operatora, uczestniczyli przedstawiciele samorządów z terenu powiatu przasnyskiego, którzy omawiali plany rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie poszczególnych gmin.

 

 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
amator
amator
15 dni temu

Gdzie te światłowody się budują? Chyba tylko w mieście i gminie Czernice. Z dostępnością GSM to jest tak, że trzeba dobrać sieć która działa w domu i okolicy bo trasy to są pokryte. Zresztą teraz niektóre sieci pracują na zasięgach innych sieci, więc nie ma tragedii. LTE czy 5G domowe w wielu miejscach wymaga podpięcia i wystawienia na parapet małej antenki za 50 złotych. To nie jest problem. Też warto wziąć sieć na test lub kupić po prostu starter albo zapytać co używają sąsiedzi. Sieci mobilne nie zastąpią światłowodów dających sztywne połączenia i to na nie trzeba kłaść nacisk.

Ola
Ola
15 dni temu
Reply to  amator

Nie tylko w gminie Czernice ale i w gminie Chorzele mają światłowód

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
15 dni temu

Napiszcie lepiej o zalewie w Chorzelach.
Kolejny sukces przed wyborami się szykuje.
Może już nie za 80 mln, ale trawę wykoszą.

Karn
Karn
14 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

Kiedy przestaniesz stawiać kropkę po imieniu?

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
14 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

Ten minus to za co ?
Wykoszenie trawy, wysypanie plaży i zakup kajaków, to jednak nie jest koszt 80 mln.
A pan Bieńkowski, planował zalew za 80 mln.
Coś nie zagrało.
Ale nadchodzą wybory, więc trawa będzie skoszona.
https://www.infoprzasnysz.com/co-dalej-z-zalewem-w-chorzelach-sprawdzilismy/
i
https://www.infoprzasnysz.com/powiat-planuje-rozbudowe-zalewu-w-chorzelach-warta-kilkadziesiat-mln-zl/