Powiat Przasnyski przymierza się do przebudowy skrzyżowań w Wężewie. Pierwszeństwo będą mieli kierowcy na trasie Przasnysz – Warszawa

14 czerwca 2024 roku Starosta Przasnyski Paweł Mostowy wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie skrzyżowania w miejscowości Wężewo w gminie Krasne.

 

– Decyzja wraz z będącą w posiadaniu Powiatowego Zarządu Dróg kompletną dokumentacją projektową umożliwią Powiatowi Przasnyskiemu pozyskanie dofinansowania na przebudowę dwóch skrzyżowań w Wężewie, wraz ze zmianą organizacji ruchu, która wyznaczy pierwszeństwo przejazdu kierowcom poruszającym się na trasie Przasnysz – Warszawa – przekazuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Projektowana do rozbudowy droga powiatowa nr 3238 W Przasnysz – Leszno – Gostkowo Karniewo – Przemiarowo obejmie prace w zakresie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1238 W Szulmierz – Wola Wierzbowska-  Zielona – Wężewo – Krasiniec oraz skrzyżowania z drogą gminną nr 320420 W. Planowany do przebudowy odcinek zyska nową nawierzchnię asfaltową i pobocza o nawierzchni twardej i z kruszywa łamanego, a także chodniki i dojścia do posesji z betonowej kostki brukowej, wyniesione przejście dla pieszych i trawiastą powierzchnię biologicznie czynną.

– Planowana inwestycja, prócz modernizacji infrastruktury drogowej i poprawy komfortu podróżowania, przyniesie także korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Nastąpi bowiem zmiana nieintuicyjnej dotychczas organizacji ruchu, z wyznaczeniem pierwszeństwa przejazdu dla kierowców jadącym przez Wężewo do i z Warszawy – dodaje samorząd.

– Obecnie Powiat Przasnyski, mając w ręku atuty w postaci kompletnej dokumentacji projektowej wraz z decyzją zatwierdzającą projekt podziału nieruchomości na potrzeby inwestycji, poszukuje dostępnych programów dotacyjnych, które umożliwią pozyskanie funduszy zewnętrznych, umożliwiających sfinansowanie przedsięwzięcia – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
23 dni temu

już lepiej rondo zrobić

Polka
Polka
23 dni temu

A po co zmieniać pierszeństwo przejazdu.Warszawka sobie poczeka….

Marta
Marta
23 dni temu

W Krzynowłodze Małej zróbcie, to obiecane kilka lat temu

Jacek
Jacek
22 dni temu
Reply to  Marta

Rondo leży w gestii marszałka

Czesław
Czesław
22 dni temu

Również uważam że dobrym rozwiązaniem byłyby ronda w tym miejscu. Zmiana pierwszeństwa niestety nie wiele tu zmieni. Ciekawe czy w związku z modernizacją drogi wyremontują również fragment z torowiskiem i brakujący fragment drogi na granicy powiatów gdyż jest w stanie fatalnym

kierowca
kierowca
22 dni temu

Ci jeżdżący tam na pamięć, po remoncie, mogą już tamtędy nie przejechać nigdy.

Gocha
Gocha
22 dni temu

No to teraz się zacznie , wypadek za wypadkiem będzie

Paweł
Paweł
21 dni temu

W końcu pierwsza rozsądną decyzja.

Baska
Baska
21 dni temu

Jeszcze przydałoby się przy cmentarzu w Krasnem zrobić porządek. Tam to jest skrzyżowanie masakra