Powiat Przasnyski. Podpisano umowę na budowę ronda w Zawadkach. Inwestycja zostanie wykonana do października

Powiat przasnyski po wykonaniu całej dokumentacji projektowej i uzyskaniu wszystkich pozwoleń podpisał umowę na rozbudowanie odcinka drogi Przasnysz – Karwacz wraz z rondem w Zawadkach i ścieżką rowerową z Przasnysza do strefy gospodarczej.

 

– Wykonawca firma Strabag zapewnia, że ukończy pracę do października tego roku. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tworzeniu tego wielkiego projektu nabierającego teraz fizycznego kształtu. Wielki sukces mieszkańców – poinformował w mediach społecznościowych senator Krzysztof Bieńkowski.

Środki na inwestycję Powiat Przasnyski pozyskał z budżetu wojewódzkiego.

Dotacja celowa to 16,1 mln zł. Radni Rady Powiatu Przasnyskiego pod koniec 2023 roku podjęli uchwałę intencyjną o udzieleniu Województwu Mazowieckiemu dotacji w wysokości 423 tys. zł z przeznaczeniem na ten cel.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanin
przasnyszanin
2 miesięcy temu

kilka lat za późno, ale lepiej późno niż wcale 😉

Lubię to
Lubię to
2 miesięcy temu
Reply to  przasnyszanin

Poprzednik nic nie robił to dobrze że chociaż teraz ktoś się za to wziął i będzie to rondo

Paweł
Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Lubię to

Dzięki Staroście Szczepankowskiemu teraz dostali dotację cymbale na tą drogę. Najpierw sprawdź a potem się wymądrzaj zanim coś napiszesz, chyba że miałeś na myśli Bieńkowskiego jako poprzednika to się zgadzam.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Ale poprzednikiem Toudiego nie był Szczepankowski…

Paweł
Paweł
2 miesięcy temu

Napisałem że jeśli poprzednik to Bieńkowski to się zgadzam. Ale nie ma dokładnie w komentarzu o którego poprzednika chodzi.

Ale buta
Ale buta
2 miesięcy temu
Reply to  Lubię to

Ile trzeba mieć w sobie pychy i próżności, aby napisać na plakacie wyborczym: teraz moja kolej
TAK NIE JEST DROGA PANI!!!!
Czyja będzie teraz kolej- zdecydują WYBORCY!!!

zły
zły
2 miesięcy temu

Wielki sukces mieszkańców ? chyba największy sukces to te udane zdjęcia i fałszywe uśmiechy

Renatka
Renatka
2 miesięcy temu

Kim jest ta Pani po lewej????

Dyrman
Dyrman
2 miesięcy temu
Reply to  Renatka

Sądząc po stroju to kierownik budowy a’la Maliniak

Edek
Edek
2 miesięcy temu

Mały w relefonie pewnie gra albo na fejsie siedzi.

Aj.
Aj.
2 miesięcy temu

Przetarg na zachodnią obwodnicę Mławy w końcu ogłoszony.
Zadanie finansuje samorząd województwa mazowieckiego (80 mln zł), pozostałe środki w wysokości ponad 100 mln zł. Pochodzić będą z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027 w Oferty można składać do 22 kwietnia. Wykonawca będzie miał 33 miesiące od momentu podpisania umowy na oddanie gotowej drogi. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie powinna ona zostać ukończona w pierwszym półroczu roku 2027.

Aj.
Aj.
2 miesięcy temu
Reply to  Aj.

lis 3, 2019 „Na obradach komisji Rady Miasta Przasnysz pojawił się starosta Krzysztof Bieńkowski. Powodem jego wizyty były fundusze na obwodnicę. Niestety 90% dyskusji poświęcono – zdaniem wielu mieszkańców – absurdalnym planom budowy „obwodnicy” biegnącej przez miasto, a sam starosta przyznaje, że może oznaczać to wysiedlenia. Koncepcja starostwa wiąże się m.in. z budową nowego ronda i mostu przez Węgierkę, co ma być rzekomo tańszym rozwiązaniem, niż poprowadzenie obwodnicy poza miastem.” https://www.infoprzasnysz.com/starosta-na-obradach-rady-miasta-przasnysz-chodzilo-o-pieniadze-na-obwodnice/ 21 lutego 2020 radio KRDP „Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski ucina spekulacje odnośnie wybudowania obwodnicy. Miała ona powstać z rządowego programu 100 obwodnic. Jednak przez najbliższe 4 lata nie ma szans na jej… Czytaj więcej »

Anna
Anna
2 miesięcy temu

Promowanie się przed wyborami to nic dziwnego. Mnie bardziej dziwi
obecna moda wystawiana na kandydatów i lansowania członków rodziny. Pani poseł Cicholska promuje na banerach swojego syna, pan senator wsadził na pierwsze miejsce na liście swoją żonę, itp. itd.
W innych partiach mnie to nie dziwi, ale w takiej kościołowej to dla mnie szok i niedowierzenie. Taka to ich pseudo wiara. Dla korzyści. W Piśmie świętym zapisano” Po owocach ich poznacie”. Właśnie poznajemy

Click
Click
2 miesięcy temu
Reply to  Anna

Dla kasy wszystko. Ludzie są gotowi się zeszmacic. Kiedyś aktualny senator twierdził, że nigdy nic wspólnego z PiS.