Powiat Przasnyski otrzyma prawie 350 tys. złotych dopłaty na uruchomienie 6 linii komunikacyjnych

12 stycznia została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Przasnyskim, a Wojewodą Mazowieckim na uruchomienie 6 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 248 km.

 

W czwartek, 12 stycznia odbyło się uroczyste podpisanie 31 umów pomiędzy Konstantym Radziwiłłem, wojewodą mazowieckim, a przedstawicielami samorządów województwa mazowieckiego na objęcie w 2023 r. dopłatą zadań organizatora transportu publicznego ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

– Na ich mocy samorządy otrzymają dopłatę o łącznej wysokości ponad 38,3 mln zł na uruchomienie połączeń lokalnych. Są to dodatkowe środki przyznane dla województwa mazowieckiego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2023 rok. W ramach pierwszej i drugiej tury naboru wniosków w ramach funduszu o objęcie dopłatą w 2023 roku Wojewoda Mazowiecki zawarł łącznie 120 umów na łączną kwotę 104 711 204,86 zł. Uruchomiono 859 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 27 936,72 km – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

 

Wśród beneficjentów znalazł się także Powiat Przasnyski, do którego trafi dopłata w wysokości ponad 345,5 tys. zł na uruchomienie 6 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 248 km. W podpisaniu umów udział wziął wicestarosta przasnyski Waldemar Trochimiuk.

– Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia, kościoła i instytucji kultury. Wykluczenie komunikacyjne to jedno z fundamentalnych barier. Dzięki funduszowi przywracamy mieszkańcom mniejszych miejscowości możliwość sprawnej komunikacji. Środki z funduszu są także niewątpliwym wsparciem dla przewoźników, którzy wielokrotnie zmuszeni byli do zlikwidowania linii i lokalnych połączeń autobusowych – mówił podczas podpisania umów Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
20 dni temu

Niech podadzą liczbę pasażerów. Często wozi się powietrze, a tyle mówi się o ochronie środowiska.

Justyna
Justyna
20 dni temu

Potrzebne są połączenia komunikacyjne z innymi miastami w Polsce a nie tylko do pobliskich wiosek. Rolnicy to grupa w większości mająca czym jeździć i zapewne nie będą korzystać z autobusów. Przasnysz jest kompletnie wykluczonym miastem jeśli chodzi o komunikację Potrzebne są połączenia z Ciechanowem, Mławą. Ostrołęką itp.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu
Reply to  Justyna

No przecież Starosta ciuchcię załatwia do Warszawy? W czym więc problem 😅?

Justyna
Justyna
20 dni temu

😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂

Justyna
Justyna
20 dni temu

Problem w tym, ze ja chcę metro a przynajmniej porządny i szybki pociąg do Warszawy ( nie do jakiejś wsi) a nie ciuchcię 😂🤣😂🤣😂 Mamy w końcu XXI wiek😂🤣😂🤣😂🤣

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
20 dni temu
Reply to  Justyna

Będziesz miała Justyno Pendolino. Przed wyborami oni obiecają wszystko.

Janusz
Janusz
19 dni temu

Obiecano most na Narwi w Zambskach Kościelnych i cisza o realizacji inwestycji

Wtyle
Wtyle
20 dni temu
Reply to  Justyna

Po co Ci do Warszawy jak będzie na wiochę do Chorzel.

Justyna
Justyna
19 dni temu

O, sztab lajkowy przyszedł do pracy😂Muszą zarobić na chleb😂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
Reply to  Justyna

Oni tam mają przykaz. Każdy na dzień dobry musi kliknąć gdzie trzeba. Na koniec tygodnia wysyłają rozliczenie do szefa.

Justyna
Justyna
19 dni temu

😂😂😂👍🏼👍🏼👍🏼

Piotr
Piotr
20 dni temu

Brawo, wielu mieszkańców, szczególnie stare osoby maja problem z dotarciem do przychodni, szpitala czy urzędu, a także dzieci z dojazdem do szkoły do większych miast w powiecie. Dobra robota

Ala
Ala
20 dni temu
Reply to  Piotr

Do jakich większych miast w powiecie? Przasnyszanom są potrzebneautobusy do innych miast, bo w tej chwili to tylko do Warszawy jest możliwość dojechać.

Ala
Ala
20 dni temu

Konieczny jest autobus do Ostrołęki i do Ciechanowa.A mieszkańcy wiosek też skorzystają.

Mariusz
Mariusz
18 dni temu
Reply to  Ala

Do Ciechanowa w dni szkolne o ile wiem to jeździ, rano i po południu.